Hocadan Es-Es'e yine red

Eskişehirspor Taraftar Komitesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile görüştü.

Spor 08.08.2018, 16:38
Hocadan Es-Es'e yine red
banner11

Eskişehirspor Taraftar Komitesi, Eskişehirsporun içinde bulunduğu durumdan bahsetmek ve destek istemek için Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti. Görüşmede belediyenin kulüplere destek vermesinin kanunsuz olduğunu belirten Büyükerşen, Türkiye'deki belediye destekli takımları adeta yok sayıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesinin Ankaragücü'ne yaptığı yardımlar ortadayken, Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un Süper Lig'e çıktığı bir zamanda, kanunlar bir tek Eskişehirspor için var gibi duruyor.  Belediye yardımlarını kanunsuzluk olarak yorumlayan Büyükerşen'in, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi'nin billboard gelirlerini Eskişehirspor'a vermesini de kanunsuzluk olarak mı görüyor? sorusu akıllara geliyor.

Görüşmeden sonra açıklama yapan Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, " Yılmaz Büyükerşen Eskişehirspor’un içinde bulunduğu duruma istinaden birşey yapamayacağını belirtti. Ancak unutulmasın ki; Eskişehirspor kulüp lisansını alamazsa bu şehirdeki tüm seçilmişler istifa etmelidir" dedi.

Büyükşehir’in değil kentin sorunu 
Komite olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile görüştüklerini belirten Diri, "Eskişehirsporumuzun içinde bulunduğu durumdan bahsedip bu konuda taraftarımız adına Eskişehirsporumuza nasıl bir destek olabileceğini ve neler yapılabileceğini sorduk. Eğer kulüp lisansı alınmazsa U-21 ile maçlara çıkacağımızı ve Eskişehirsporun puan silmeler transfer yasakları ve birçok sıkıntı yüzünden kapanacağını belirttik. Belediye başkanımız Yılmaz büyükerşen kanunlar çerçevesinde her hangi bir yardım yapamayacağını bu sadece Büyükşehir’in değil kentin sorunu olduğunu, Eskişehirspor’a belediyenin hiç bir şekilde destek veremeyeceğini vermesinin de kanunsuz olduğunu belirtip Hükümet vekillerinin bu konuda daha faydalı olabileceğini onlarla görüşüp hareket etmemiz gerektiğini söyledi" şeklinde konuştu.

O proje hayal 
Murat Diri'nin açıklamasının şöyle devam etti: "Daha önce verilen desteklerin Eskişehirspor’a değil yöneticilerin alacaklarına gittiğini söyleyerek bir destekte bulunmayacağını beyan etti. Yönetimlere güvenmediğini söyleyen başkanımıza Sinan başkana da destek olunmadığını belirtmemiz üzerine Eskişehirsporun şirketleşmesi gerektiğini belirtti. T S M plakalar gibi konularda yeni açılacak hastane çevresinde ihtiyaç olduğunu belirten komitemize, o konuda da belediyenin kanunen hiç bir şekilde Eskişehirspor’a kaynak olamayacağını ve bu projenin de hayal olduğunu belirtti."

Bir taraf belediye versin, diğer taraf hükümet destek olsun
Diri, görüşmek için gittikleri yetkililerin destek için birbirini işaret ettiğini  söyleyerek,  "Uzun süren görüşmemiz sonucunda tamamen Eskişehirspor menfaatleri ve sevdasıyla yola çıkan 70.000 pasolig Sahibi olan 100000’den fazla taraftarı olan Eskişehirspor tribünleri adına yola çıkan komitemiz yine Hükümet ve Belediyeler arasında “Bir taraf belediye versin. Diğer taraf hükümet destek olsun” söylemlerine maruz kaldı. Bizler Eskişehirspor’u siyasete alet etmemekte kararlı olmamıza rağmen büyük taraftarımızı her kesim tarafından seçimlerde taraf olmaya iten bu tür yaklaşımlar üzülerek karşımıza çıkmaktadır. Hükümet vekillerimize de oy veren de kendi vatandaşımız taraftarımız belediyelerimize de oy veren de kendi vatandaşımız taraftarımız. Bizler Eskişehirspor’un kapanması durumunda bunun altında birçok kişinin kalacağını belirterek, Destek olanı da olmayanı da unutmayacağımızı kamuoyuna sunuyoruz.
Kısacası Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Yılmaz BÜYÜKERŞEN Eskişehirspor’un içinde bulunduğu duruma istinaden birşey yapamayacağını belirtti. 
Ancak unutulmasın ki; Eskişehirspor kulüp lisansını alamazsa bu şehirdeki tüm seçilmişler İSTİFA etmelidir.Bir daha ki durağımız sayın Harun KARACAN olacak ancak kendisi komitemizin görüşme talebine henüz karşılık vermedi. Büyük taraftarımızın bilgilerine sunarız" dedi.

Yorumlar (0)
17°
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@