Cumhuriyet Bayramı'nda oryantiring heyecanı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Oryantiring etkinliği düzenledi. Kentpark’ta yapılan etkinlikte sporcular 15 hedefe ulaşmak için kıyasıya mücadele ettiler.

Spor 30.10.2022, 13:53
Cumhuriyet Bayramı'nda oryantiring heyecanı
banner11

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi ve Eskişehir Oryantiring İl Temsilciliği işbirliğiyle Oryantiring etkinliği düzenlendi.

Kentpark’ta gerçekleşen etkinlikte yaş sınırı bulunmazken, sporcular oluşturulan parkurda heyecanı yüksek bir gün geçirdi. Yaklaşık 2 kilometrelik parkurda 15 hedefe ulaşmak için yarışan sporcular, düzenlenen etkinlik nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Oryantiring sporunun her yaşa hitap ettiğini belirten uzman eğitmenler, “Her türlü arazide yapılabilen, sporcuların kendileri için belirlenen hedefleri sırasıyla ve en kısa zamanda bulmaya çalıştığı bir spor dalı olan oryantiring için, mutlaka etkinlik yapılacak alanın haritasının çizilmesi gerekiyor. Haritası çizilen arazide hedefler atılıyor, o hedef noktaları da harita üzerinde yuvarlak içine alınıyor ve üzerine de gitmesi gereken sıra numarası veriliyor. Onun dışında doğada yapılan bir spor dalı olduğu için doğayı tanıyor, çevreyi tanıyor. Doğada satrancı dediğimiz Oryantiring 7’den 70’e herkesin yapabileceği bir spor dalı. O yüzden sevilen bir branş. Bu etkinliğimiz de çok renkli ve çok güzel geçti” dediler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@