10.01.2020, 13:31

Siz Hala Mostar’a Gitmediniz Mi?

Müjdemi isterim. Mostar’a gitmenize gerek kalmadı. Mostar Eskişehir’e geldi. Aman Allah’ım. Balkanlara her gidişimde ayıla bayıla yediğim börekler artık Eskişehir’de. Şair Fuzuli Caddesi, Uludağ ekmek fırını karşı arasında, Reşadiye Esnaf Sokak No:28 ‘de açılan işletme yaklaşık beş aydır hizmet veriyor ve ben de açıldığı günden itibaren sıkı bir müşterisiyim. İsminden de anlaşılacağı üzere burası bir Boşnak dükkânı. Aile, Eskişehir’e Saraybosna’dan göç etmiş. İyi malzeme ile usta eller birleşince ortaya Mostar börek çıkmış. Kıymalı ve peynirli su böreği, patatesli, peynirli, ıspanaklı börekler, boyoz, bükme, dolamber börek, el açma baklava, dudove ve daha neler neler. Say say bitmiyor. Tüm ürünler çok güzel. İnsan ne yiyeceğini şaşırıyor. Tabiri caizse gözü dönüyor. Ama kıymalı su böreği bence başyapıt. Sivrihisarlıların buraya neden dadandığına şaşmamak lazım. Zira Sivrihisar mutfağında kıymalı su böreği önemli bir yere sahiptir. Anneannemin nefis mutfağından bilirim. Bol kıymalı, maydanozlu, özel tereyağlı. Vay ki vay. Yeme de yanında yat. Unutmadan, o lavantalı limonata ve reyhan ne arkadaş. Çocukluğumun tatları. Ev yapımı. Nefis kelimesi az kalır. İşletme 07.15-18.00 arası açık. Ne duruyorsunuz?

Dip Not: Tepsi börek sipariş verebilirsiniz. Hem daha ekonomik oluyor hem de evde misafiriniz falan var ise hayat kurtarıyor. İşletmeden kuru mantı, makarna vs. tarzı ev yapımı ürünleri de perakende olarak satın alabilirsiniz.

Yorumlar (2)
Muhammed Güney 11 ay önce
Aynen Katılıyorum Ve Tavsiye Ediyorum.
Güvenilir, Temiz vede Leziz.
Gazı Çetinalp 11 ay önce
İnşAllah birgün yemek nasip olur. Sinan kardeşimi tebrik ediyorum güzelligini muhafaza ettiğinden dolayı. Almanyadan sevgiler
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@