Araştırmacı Yazar Rıdvan Aras Mihalıççıklılar Derneği (MİYAD)’da hemşehrileri ile buluşarak söyleşi ve imza günü düzenledi…

Mihalıççıklılar Derneği Lokalinde düzenlenen söyleşi ve kitap imza gününe başta Miyad Başkanı Cemalettin Ürgüp ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere çok sayıda Malıçlı katıldı…  

Miyad Başkanı Cemalettin Ürgüp Bey açıklamasında ‘Araştırmacı-Yazar Rıdvan Aras Bey’i ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kitaplarından dolayı kutluyor, okuyucusunun bol olmasını ve başarılarının devamını diliyoruz. Miyad olarak değerlerimize her daim destek olacağız’ dedi. 

Bazı programlara katılmak için Eskişehir’de gelen Araştırmacı-Yazar Rıdvan Aras ise konuşmasında ‘38 yıldır Ankara’da yaşıyor olsak ta kopmadık, Eskişehir’i ve doğduğumuz topraklar Malıcı yakinen takip ediyoruz. Çalçı köyde doğduk, Yunusemre’de büyüdük. Malı lisesinden mezun olduk. İnşallah Malıç derneği ve hemşehrilerimizle ilişkiler daha hızlanır, daha da gelişir. Mihalıççıklılar derneğinin son derece önemli bir STK olduğunu, Mihalıççıklıların bir araya getirmek için birliğin oluşmasını göstermek açısından çok önemli bir gün oldu… Kitaplara gösterilen ilgiden ötürü tüm okurlarımıza teşekkür ediyoruz. Organizasyonda emeği geçen arkadaşlara ve derneğin misafirliğinde gerçekleşen söyleşi ve imza günü için teşekkür ediyoruz.’ Dedi.

Miyad başkanı ve yönetim kurulu Rıdvan Aras Bey’e ziyareti dolayısıyla Yunusemre onurluğu takdim etti. MASK'ta hediyeler takdim etti. Programın ikinci kısmında kitaplarını imzaladı… 

Rıdvan Aras kimdir? 

Rıdvan Aras;  Aslen Çalçıköylüdür. Mihalıççık İlçesi Yunusemre Köyü İlkokulu'nu, son sınıfa kadar Yunusemre Köyü Ortaokulu'na devam ettikten sonra, Mihalıççık Ortaokulu ve Mihalıççık Lisesi'ni bitirdi. 1985 yılında girdiği A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1989 yılında mezun oldu. A.Ü. İşletme Fakültesi, A.Ü. AÖF Yerel Yönetimler Y.O.'ndan diploma aldı. TODAİE'nde yüksek Lisansını bitirerek Kamu Yönetimi Uzmanı, aynı Enstitünün Yerel Yönetimler Eğitici Eğitimini bitirerek Yerel Yönetimler Uzmanı oldu. 1991 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Müfettiş olarak başladığı memuriyet hayatına Çankaya Belediye Başkanlığı İç Denetçisi olarak devam etmektedir.  
Ayrıca, İç Anadolu Belediyeler Birliği Müdürlüğü yanında, Ankara Eskişehirliler Derneği 2. Başkanlığı, Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu üyeliği, Yerel Yönetimler Araştırma ve Eğitim Derneği Yönetim ve Yayın Kurulu üyeliği, Kamu Yönetimi Uzmanları Derneği Denetim Kurulu üyeliği, Çankaya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurucu Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. Birlik Dergisi Yazı İşleri Müdürü olarak çalıştı. 
Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler ve Yerel Tarih alanında çok sayıda yazı ve makalesi, Dünden Bugüne Çalçı Köy ve Mihalıççık ve Köyleri kitabı ve ödüllü Gel Gidelim Dosta Gönül kitaplarını yayınlanmıştır.

Haber: Hüseyin Güven