banner90

24.01.2022, 10:32

Retrolar bitiyor, gerginliklerin son demlerini yaşıyoruz!

Ocak ayı hiç kolay değildi, ancak gökyüzü bu haftadan sonra biraz daha rahatlayacak. Hepimiz için son bir gayret diyeret haftalık yazıma geçiyorum;

Mars Salı günü oğlak burcuna geçiş yapacak. Yani artık rekabet ve mücadele enerjimiz daha çok iş hayatımız, kurmak ve devam ettirmek için çabaladığımız düzenimiz ile ilgili konularda yoğunlaşacak.

Merkür de Çarşamba günü kovadan çıkarak oğlak burcunda gerilemeye devam edecek. Yine iş hayatımızla, düzen ve sitem konuları ile ilgili durumları gündemimize taşıyacak. Bitirilmemiş işler tekrar önümüze gelecek, bir takım iletişimsel aksaklıkların içinde ister istemez yer alacağız.

Venüs ise Cumartesi günü retro hareketini tamamlayacak. İlişkiler de uyum, estetik, sanatsal faaliyetler gibi alanlarda daha rahat ilerleyebileceğimiz bir enerjinin içine giriyor olacağız.

Hafta boyunca Güneş ve Uranüs arasındaki dik açı bizi biraz zorlayabilir. Ani yaşanan gelişmeler, irademizi kullandığınız alanlarda bize engeller yaratabilir.

YÜKSELEN KOÇ: Sevgili Koç’lar, bu hafta özellikle kariyer ve toplum önündeki hayatınızda gündeminiz yoğunlaşıyor. Kariyer evinizde geçmiş ile ilgili aldığınız bazı kararları ya da geçmişte yarıda kalan projeler ile ilgili düşüncelerinizi tekrar masaya yatırabilirsiniz. Fikir alış-verişleri artıyor. İş ve kariyer konularında biraz daha mücadeleli bir döneme giriyorsunuz. Daha cesur olabilir, enerjinizi kariyerinize yoğunlaştırabilirsiniz. Yine iş hayatındaki ilişkilerinizdeki pürüzler Cumartesi gününden itibaren rahatlayacak. Arkadaşlarınız ve sosyal gruplar içerisinde parasal ya da mali konular gündeme gelebilir. Bağış ya da borç verme ile ilgili gündemler sizi mali açıdan zorlayabilir.

YÜKSELEN BOĞA: Sevgili Boğa’lar, bu hafta kariyer hayatınızda ani gelişen düşünceler veya yaratıcı fikirleriniz ile gündemi değiştiren siz olacaksınız. Üst otorite figürleri ile kendi görüş ve düşünceleriniz çatışabilir. Yapmak istedikleriniz konusunda engeller ile karşılaşabilirsiniz. Öte yandan seyahatler konusunda geçmiş planlarınızı masaya yatırabilir, almak istediğiniz bir eğitim varsa bununla ilgili son kararı gözden geçirebilirsiniz. Belki ani gelişen iş seyahatleriniz ile haftaya giriş yapabilirsiniz. Hukuki davalar tekrar gündeme gelecektir. Cumartesi gününden itibaren hukuki ve resmi işleriniz ile ilgili girişimler açısından güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Sevgili İkizler, bu hafta finans, ortak gelirleriniz, miraslar ve alacak-verecekler ile ilgili konular gündeminizi meşgul edecek. Ortaklıklardan ya da ortaklaşa yaptığınız işlerden elde ettiğiniz gelirler konusunda bir mücadeleye girebilirsiniz. Ödemeler konusunda yapılandırma süreçlerine ilişkin girişimlerde bulunabilirsiniz. Ya da ödemelerinizi, borçlarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Miras ya da nafakalar konusunda geçmiş kararlar gündeme gelecektir. Tekrar gözden geçirmeniz gereken detaylar olacaktır. Hafta boyunca kontrollü, soğukkanlı ve her konuda sitematik, disiplinli hareket etmek önemli olacak. Cumartesi gününden itibaren karamsarlığı üzerinizden biraz olsun atacaksınız.

YÜKSELEN YENGEÇ: Sevgili Yengeç’ler, bu hafta ikili ilişkileriniz, eşiniz ile olan ilişkileriniz gündeminizi meşgul edecek. İlişkinizde geçmiş konuları yeniden masaya yatırabilirsiniz. İlişki süreçlerinizi sistematik olarak yoluna koymak adına mücadele ruhu ile harekete geçebilirsiniz. Kıskançlıklardan uzak duralım. Soğukkanlı tartışmalar yaşanabilir. Burada ipin ucunu kaçırmamaya dikkat edin. Cumartesi gününden itibaren eşiniz ya da uzun soluklu ilişkinizde daha pozitif olabileceğiniz bir zaman dilimi başlıyor. Ayrıca ortak girişimleriniz ile ilgili süreçleri masaya yatırıp, kurduğunuz sisteme ilişkin bazı değerlendirmelerde bulunmanız mümkün görünüyor. Ancak ortaklaşa işlerden elde ettiğiniz gelirler konusunda ani gelişen olaylarla sıkışıklık yaşayabilirsiniz. Alternatif planlar üretmekte fayda var. Ya da ödemeler ile ilgili bazı durum değişikliklerine karşı tedbirli olmanız gerekebilir.

YÜKSELEN ASLAN: Sevgili Aslan’lar, günlük yaşamınız, koşuşturmalarınız bu hafta da bir hayli yoğun geçecek. Çalışma hayatınızda çok fazla angarya işle uğraşabilirsiniz. Günlük hayatınızı daha sistemli ve organize hale getirmek adına çok çalışacaksınız. Eğer altınızda çalışanlar varsa onların da aynı yoğunlukla çalışmasını isteyeceksizniz. Bu sırada agresyondan ve kırıcı, yönetken tavırlardan uzak durmaya çalışalım. İşle ilgili konularda hala halletmeniz gereken konular mevcut. Bunların belgelenmesi ve düzene sokulması ile ilgili işlerde dikkkatli olmalısınız. İkili ilişkilerinizde beklenmedik egosantrik tavırlar sizi özgürlük anlamında kısıtlayabilir. Partnerinizin farklı düşüncelerine karşı sabit olmamaya çalışın. Cumartesi gününden sonra ise özellikle günlük işlerinizdeki ilişkilerinizin biraz daha iyi gittiğini gözlemlemeye başlayacaksınız.

YÜKSELEN BAŞAK: Sevgili Başak’lar, kendinizi ve yeteneklerinizi sergilediğiniz konularda daha sistematik olmak için ekstra çaba göstereceğiniz bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Yani hobilerinizi işe çevirmek isteyebilirsiniz. Hayattan keyif konusunda zorlanıyorsunuz ancak Cumartesi gününden itibaren biraz daha rahatlatıcı etkiler devrede olacak. Sevgiliniz ya da bir flörtünüz varsa çatışmalı bir hafta olabilir. Aşk hayatınızda iletişim sorunlarına dikkat edin. Ayrıca çocuklarınız ya da onların eğitim hayatı ile ilgili bazı düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Bu süreç zorlayıcı olsa da mücedeleyi elden bırakmayacaksınız. Zamanınızın büyük çoğunluğunu çocuklarınız için çabalayarak geçirebilirsiniz. Sağlık, uzak akrabalar, yurtdışı konuları ile ilgili alacağınız bazı haberler sizi enerji olarak düşürebilir, aldığınız haber ne olursa olsun siz pozitif olmaya çalışın. Borsa veya bilgisayar oyunları gibi alanlarda paranızı nereye yatırdığınıza çok dikkat edin. Risk almamaya çalışın.

YÜKSELEN TERAZİ: Sevgili Terazi’ler, bu hafta ev ve yerleşim ile ilgili konular ile meşgul olacaksınız. Ev almak, satmak, yeni bir düzen kurmak ile ilgili kararlarınızı gözden geçireceksiniz. Yeni bir sistem, yeni bir düzen nasıl olur? Diye enine boyuna düşünüp harekete geçebilirsiniz. Belki yeni bir ev almak ile ilgili düşüncenizi realiteye dökeceksiniz. Ebebynler ile olan iletişiminizde bu hafta daha özenli olmanızı tavsiye ederim. Aile işleri ile daha fazla zaman ve enerji harcamanız mümkün. Ayrıca keyif aldığınız alanlar ile meşgul olmak bu hafta mümkün olmayabilir. Ani gelişen olaylar, uzak akrabalar ya da yurtdışından gelen bazı haberler ile kendinize ayırdığınız zaman konusunda engeller yaşayabilirsiniz. Cumartesi gününden itibaren aile ile olan ilişkileriniz ve ev düzeniniz ile ilgili olarak bazı şeyler yoluna girmeye başlayacak, kendinizi daha huzurlu hissedebileceksiniz.

YÜKSELEN AKREP: Sevgili Akrep’ler, iletişim konuları gündeminizi oldukça meşgul edecek. Yakınlarınız, kardeşlerini komşularınız ile olan iletişim trafiği artabilir. Eskiden kalan konular gündeme gelebilir. Yanlış anlaşılmalara da açık bir haftada olduğunuzu unutmayın. Çeşitli dedikodular duyabilirsiniz. Ancak bu konular canınızı sıksa da Cumartesi gününden itibaren rahatlayacaksınız. Teknolojik aletleri kullanırken neyi yanlış, neyi doğru yapıyorum? Kontrol etmenizi öneririm. Ayrıca kırılma ve kazalara karşı da temkinli olun. Acele hareket etmeyin. Kısa seyahatler ve şehir içi koşuşturmalar fazla olacaktır. Kazalara karşı temkinli olun. İkili ilişkilerinizde ya da eşinizle aranızda gelişen ani, beklenmedik gelişmeler ev ve aile hayatınızda kısıtlanmanıza ve zorlanmanıza neden olabilir.

YÜKSELEN YAY: Sevgili Yay’lar, bu hafta para konuları gündeminizde. İş ve para konusunda yeni girişimlerde bulunmak isteyeceksiniz. Kazançlarınızı tekrar ele almak isteyecek, eski ödemeleri gözden geçireceksiniz. Cumartesi günü rahat bir enerji akışı olacak. Beklemediğiniz bir yerden para gelebilir, kurduğunuz olumlu ilişkiler sayesinde maddi kazanımlar elde edebilirsiniz. Kardeşleriniz, yakın çevreniz ya da komşularınızdan beklenmedik sağlık ya da iş hayatları ile ilgili haberler alabilirsiniz. Ayrıca iş arkadaşlarınızdan beklenmedik ve ani gelen haberler ile iletişim konularında sıkışıklık ve zorlanma yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK: Sevgili Oğlak’lar, bu hafta her anlamda biraz daha enerjik olacak ve geçen haftaya nazaran üzerinizdeki kasveti biraz daha atmış olacaksınız. Motivasyonunuz yüksek olacak ancak, sakarlıklara ve kazalara dikkat etmenizi öneririm. Daha rekabetçi ve iş bitirici olacaksınız. Geçmişte yaşadığınız iletişim problemlerinizi son kez masaya yatıracaksınız. Kendinizle ilgili, işinizle ilgili net kararlar almak için çabalayacaksınız. Yatırım ve kazançlar konusunda ani gelişen olaylar ve haberler gelir –gider dengenizde kısıtlamalar yaşamanıza sebep olabilir. Bu hafta gündeminizde her ne varsa hem çözüm hem de sorunun kaynağı siz kendiniz olacaksınız. Cumartesi gününden itibaren daha pozitif ve umut dolu bir ruh hali sizi bekliyor olacak.

YÜKSELEN KOVA: Sevgili Kova’lar, kendinizi bu hafta daha canlı hissedeceksiniz. Güneş sizin burcunuzdayken daha zinde ve özgüvenli olacaksınız. Bunu net olarak dış dünyaya da yansıtabileceksiniz. Ancak ev ve aile konuları ile ilgili ani, beklenmedik durumlar sizi zora sokabilir. Kendinizi ortaya koymak konusunda ailesel engeller ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca sizden gizlenen bazı konulara dikkat etmeniz gerekyor. Arka plandaki bazı olaylar, dedikodular, sizin bilmediğiniz ve gizli tutulan konuşmalar biraz canınızı sıkabilir. Hala bazı şeylere anlam veremeseniz de bir sonraki dolunayda bunların hepsi görünür hale gelecektir. Cumartesi gününden itibaren daha fazla rahatlayacaksınız.

BALIK: Sevgili Balıklar, gündeminiz bu hafta arkadaşlıklar ve sosyal çevreniz çerçevesinde yoğunlaşıyor. Bu alanda yaşadığınız iletişim problemleri tekrar gündeme gelecektir. Cumartesi gününden itibaren yaşadığınız küskünlükler son bulabilir, ilişkileriniz düzelebilir. Bazı kişiler ile yollarınızı ayırma kararı alabilirsiniz. yakın çevreniz kaynaklı ani gelişmeler canınızı biraz sıkabilir. Belki sosyal hayatınızdaki yoğunluk ve kurduğunuz yanlış ilişkiler, yakın çevreniz ile olan iletişiminize olumsuz yansıyacaktır. Bu hafta geleceğe yönelik idealleriniz, umutlarınız ile ilgili olarak somut ve realistik adımlar atma enerjiniz yüksek olacak. Lütfen olumlu olarak değerlendirmeye çalışın.

Yorumlar (0)
14
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@