İYİ Parti İl Başkanlığına yeni aday!

İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İsmail Türk Eskişehir İl Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Politika 08.11.2022, 14:36
İYİ Parti İl Başkanlığına yeni aday!
banner11

Türk'ün adaylık açıklaması şöyle:

"Partimiz, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına ilk adımı atacağı 2023 yılında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine büyük bir iddia ile hazırlanıyor. Ülkemizi içinde bulunduğu ekonomik, siyasal, sosyal kriz ortamından çıkarmak, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, işçisinden memuruna, fakirinden zenginine tüm vatandaşlarımızın yok olan umutlarını yeşertmek ve geleceğe taşımak için Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in liderliğinde gece gündüz çalışıyoruz.

Önümüzdeki seçimin Ülkemiz ve Milletimiz için öneminin farkında olan Genel Merkezimizin; 2,5 yıl önce yapılan seçimlerle oluşan İl ve İlçe Yönetim Kurullarının yenilenmesi, 2.5 yıl içinde partimize katılan yeni üyelerimizin birikim ve enerjilerinin sürece katılması, yönetimlerde temsillerinin sağlanması, dinamik, üretken, birleştirici ve kucaklayıcı yönetimlerle seçim motivasyon ve performansının en üst noktaya çıkarılması amaçlarıyla aldığı kongre kararı takvimi adım adım uygulanmaya başlandı.

Takvime uygun olarak, şu ana kadar Günyüzü, Beylikova, Mihallıçcık İlçe Kongrelerimiz yapıldı, İlçe Bakanları ve Yönetim Kurulu üyeleri seçildi, İl Kongresi delegeleri belirlendi. Üyelerin teveccühünü kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.

İlimizin Odunpazarı ve Tepebaşı merkez ilçe delege seçimleri ise, rekabet, huzur ve sükun içinde gerçekleştirildi. Üyelerimizin delege olarak partimize hizmet etme talebinin yansıması olan çok adaylı seçimler gururumuz oldu. İlçe yönetim kurulu ile il delegelerini belirleyecek partimiz için en iyisini düşünüp değerlendirecek ve karar verecek bağımsız, hür fikirli hür iradeli 400’er delegemiz seçildi.

Delege seçimleri, siyasi partilerin demokratik yapı taşlarının en önemli ayağıdır

Partilerin tabandan tavana tüm yapılanması, ilçe delegelerinin şekillenmesiyle başlamaktadır.

Seçilen delegelerimiz, önümüzdeki ilçe Başkan ve Yönetim Kurulu seçimlerinde ve ardından yapılacak İl Başkan ve Yönetim Kurulu seçimlerinde büyük sorumluluk üstlenecekler.

Seçilen her bir yol arkadaşımız, bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirecek kalitededir. Hayat birikimleri, siyasi deneyimleri, bilgi ve kültürleriyle İYİ Partiyi hedeflerine taşıyacak kadroları oluşturacak kararlılığa da sahiplerdir.

Delege seçimleriyle başlayan seçim sürecinin hayırlı olmasını diliyor, seçilen arkadaşlarımız ile aday olarak hizmet yarışına giren, parti içi demokrasimizin olgunlaşmasına katkı veren diğer arkadaşlarımızı kutluyorum."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@