Hayret edilecek bir şey yok! DSP’den CHP’ye geçtiler!

Memleket Partisi’nden istifa eden Prof. Dr. Gaye Usluer, CHP’ye dönecek mi tartışmaları üzerine “CHP’yi bıraktı gitti şimdi ne yapacak? Hayret edilecek bir şey yok. Başkanlarımız ve vekillerimiz de DSP’den CHP’ye geçtiler” dedi. 

Politika 25.08.2022, 11:58 25.08.2022, 12:09
Hayret edilecek bir şey yok! DSP’den CHP’ye geçtiler!
banner11

Prof. Dr. Gaye Usluer, Sedef Medya Grup Başkanı Cihan Yıldırım’ın konuğu oldu. CHP Parti Meclisi Üyesi iken ayrılıp Memleket Partisi’ne giden ve bir süre önce MP’den ayrılan Gaye Hoca istifa süreci ve gelecek döneme dair konuştu.

Prof. Dr. Usluer’in yayından öne çıkan cümleleri şöyle:

• Memleket Partisi şu anki haliyle yüzde 1, 1.5 aldı diyelim yüzde 1, 1.5 ile iktidarı değiştirmek isteyen taraf kaybederse bu tarihsel sorumluluğu almak istemiyorum. Bir oyun bile kıymetli olduğu dönemde istifa kararı aldım.

• Muhalefete muhalefet etmek benim için rahatsızlık verici oldu. İçeride de defalarca dile getirdim. O süreçte de ben CHP şuramda (kalbini göstererek) duruyor diye kaç kere dile getirdim. CHP’yi ya da Millet İttifakı’nı olumsuzlaştırarak neye hizmet ederiz? Bu soruya verdiğim cevap o yolda yürümemi engelledi. Ve radikal bir karar verdim. CHP’den ayrılmam da radikal bir karardı. O daha radikal bir karardı.

• Şu an çok huzurluyum.

• Siyaset değişken… Düşünün ki şu anki belediye başkanlarımız, meclis üyeleri hatta milletvekilleri başka partilerden CHP’ye geçtiler. Yani ‘Gaye Hoca CHP’yi bıraktı oraya gitti şimdi ne yapacak’… O kadar hayret edilecek bir şey yok. Ben ideoloji değişikliği yapmadım. DSP’den CHP’ye geçtiler. Benzer bi durum. Onun için çok sıkıntılı bir durum değil. Kimsenin de ‘aa nolacak’ diyecek halinin de olmadığını düşünüyorum.

• Sayın Kılıçdaroğlu ile hiç ters düşmem olmadı. Her zaman bi saygı çerçevesinde, her zaman yüz yüze bakabilecek, birbirimizi dinleyerek çünkü çok iyi dinleyen biridir.

• Siyasi Partiler Yasası’nın değişmesi siyaseti rahatlatır. Belediye Başkanı ve milletvekilliği seçimlerinde ön seçim yapılması

Yayının tamamını izleyebilirsiniz:

• Siyaset devam edecek. Benden bu kadar demiyorum. Telaşım da yok. Ben CHP’liyim. Üye olsam da olmasam da ben CHP seçmeniyim. Üye olmama engel de yok.

• Usluer, “Siyaset teklifi var mı” sorusuna “Görüşmeler var. CHP dışında da var” diye cevap verdi

• Gaye Hoca, “Muharrem İnce ile görüşüyor musunuz” sorusu için “Görüşmüyoruz. Çünkü ayrıldık diye kırıldılar tabi” dedi.

• Usluer, Recep Taşel’in seçildiği CHP İl Kongresi sonrası yaşananlar için “Seçimler bittiği zaman hiç kimsenin hayıflanmaması gerekiyor. Adı üstünde seçim... Herkes her zaman kazanacak diye bir şey yok. Kaybedenlerin ‘vay bana şu kaybettirdi’ deme lüksü de yok. Kaybeden biraz kendini de sorgulayacak. Neden, niye, noldu şeklinde…” dedi

• Eskişehir’de ön seçim isteği var. CHP ve İYİ Parti bu süreçte çok zorlanacak. İttifakta barajı geçen iki parti…

Yorumlar (0)
16
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@