Çalışkan: “İstanbul’dan bile pahalı toplu ulaşım Eskişehir’de”

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, kentte toplu ulaşım ücretlerine yapılan zamların çevre illerden bile daha yüksek olduğunu belirterek, “Ne Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ne de ulaşım hizmetini yürüten ESTRAM şirketi kamu yararı gütmemektedir” dedi.

Politika 23.03.2022, 17:30
Çalışkan: “İstanbul’dan bile pahalı toplu ulaşım Eskişehir’de”
banner11
banner223

Eskişehir’de mesafelerin kısa, ancak ulaşımın pahalı olduğunu vurgulayan Çalışkan, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım ücretlerine zam kararı aldı. Buna göre tam ücret 6 TL, indirimli ücret 5 TL, aktarma ücreti ise 70 kuruş oldu. Her şeyi hükümetten bekleyen, her eksikliğine de hükümeti mazeret gösteren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi muhakkak yine ‘mecbur kaldığını’ söyleyecektir” dedi.

“En pahalı toplu ulaşım Eskişehir’de”
Çevredeki illere bakıldığında en pahalı toplu ulaşımın Eskişehir’de olduğunu ifade eden Çalışkan, “Örneğin; Bursa’da tam kart 4,20 TL, indirimli kart 3,60 TL, öğrenci 1,80 TL. Konya’da ise indirimli kart 1,55 TL’den, tam kart ise 2,50 TL’den fiyatlandırılmış. Bu şehirde zorunlu olarak aldığımız hizmetler tüm illerden pahalı. İstanbul’dan dahi pahalı ulaşımımız var. İstanbul’da tam kart 5,48 TL olup, öğrenci kartı ise 2,67 TL. Bu şehirlerin tamamı mesafe olarak Eskişehir’den çok fazla taşımacılık yapan şehirler. Bizde mesafeler kısa, ulaşım ise diğer şehirlere kıyasla çok pahalı. Aktarmalar da ücretlendirilmeye başlandı. Hemşehrilerimiz şunu bilmeliler ki ne Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ne de ulaşım hizmetini yürüten ESTRAM şirketi kamu yararı gütmemektedir. Üzülerek belirtiyorum ki şehir olarak Yılmaz Büyükerşen’in çözümleri ve projeleri yerine 22 yıldır boş mazeretlerini dinliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
dinozor 3 ay önce
bu nasıl halkçılık şaka gibi...
Öylesine. 4 ay önce
Zihni bey,
Hasan Polatkan havalinanı uçuşa kapatılıyor. Eskişehirin bir değeri yok oluyor. Bir siyasetçi olarak buna da ses çıkarmanız yaptığınız siyasetin ne kadar dürüst olduğunu göstetecek. Buyrun, meydan sizin...
Yaşar Kimyon 4 ay önce
Bakıyorum gene milleti aptal yerine koymaktan vazgeçmiyorlar. Herşeye dünya gibi zam getir, İBB'de ulaşıma zam yapılmasını engelle, sonra da kalk İstanbulda bile daha ucuz de. Ne güzel mantık.
24
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@