12.12.2019, 15:07

Odunpazarı Belediyesi Ayşe Tuba Arslan’ı da Unutmaz!

Odunpazarı Belediyesi bünyesinde var olan ve yeni açtığı hizmet merkezlerinde çok güzel bir uygulamaya imza atıyor. Bir vefa hareketi olarak şehrin ve ülkenin değerli, sembol ve unutulmaması gereken isimlerini o merkezlere vererek unutulmaması için değerli bir hamle yapıyor. 
Aydın Arat, Uğur Mumcu, Selami Vardar, Amigo Orhan, Önder Baloğlu, Tayfun Talipoğlu gibi onlarca isim Halk merkezi, kütüphane, galeri, park gibi hizmet noktalarında karşımıza çıkıyor. 
Son olarak Ordu’da katledilen genç balerin kardeşimiz Ceren Özdemir’in isminin Adalar’da açılacak olan gençlik merkezine verileceğini öğrendik. Beni unutmayın diyen Ceren’in hatırası adına anlamlı bir hamle. 
Ben birçok Eskişehir’li gibi şehrimizdee eski eşinin satırlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Ayşe Tuba Arslan’ın da kadın cinayetlerine, kadınlara karşı işlenen suçlara dair sembol bir isim olduğunu ve isminin bu anlamda yaşaması gerektiğine inanıyorum. 
Bu sebeple Odunpazarı Belediyesi’nin hizmet noktalarından birinde Ayşe Tuba Arslan’ın da ismini yaşatacağını, unutmayacağını umuyorum. 

O Bilboardlar Hiç Olmamış 
Dünya su savaşlarına hazırlanıyor, ülkemiz su fakiri ve Eskişehir’de 2 haftadır hem şebeke suyuna yapılan yüzde 60’lık zammı hem de kalabak su kaynaklarındaki yetersizliği ve dağıtım aksaklıklarını konuşuyoruz. 
Özellikle şebeke suyundaki zam oranı o zammı savunmak için uğraşanlar, kraldan çok kralcı olanlar yüzünden daha çok gündemde kaldı. Daha çok tepki aldı. 
Zammın hele ki yüzde 60’lık bir zam insanları bu sıkıntılı günlerde üzdü lakin zam kadar herkesi kızdıran, tepki göstermesine sebep olan şey bağzılarının bu zam oranının çok iyi, çok yerinde ve hiç tepki gösterilmemesi gereken bir oran olduğuna ikna etme çabasıydı. 
Bir de böylesi bir zamanda Büyükşehir Belediyesi tarafından Bilboardlara çıkılan su tasarrufu ile ilgili afişler yangına körükle gidilmesine vesile olacak bir hata gibi duruyor. 
Evet, su tasarrufu ile ilgili bilgiler, suyu doğru kullanma ile ilgili tavsiyeler son derece doğru, son derece yerinde ama şehirde böyle bir gündem varken o afişleri gören insanlar kendileriyle dalga geçildiğini düşünüyor. 
Öyle ki bu billboardları böyle bir zam gündeminde AKP hazırlatıp yayınlatsaydı harika bir tepki, akıllı bir politika izledi derdim. 
Gerçi AKP’de bu işi yapacak medya sorumlusu, tanıtım ceosu, basın sözcüsü eleştirilince “hayırdır” diye twit atacağına enerjisini bu işlere verse o da düşünürdü ama, neyse diyelim. 

Engin Dinç “Emniyet Baba” Oldu 
Eskişehirspor’un sahipsiz kaldığı dönemlerden başlayarak o zor günlerinde yanında olan Emniyet Müdürü Engin Dinç tüm şehrin kalbinde çok özel bir yer kazandı. 
Eskişehirli olmamasına rağmen hizmet ettiği şehre duyduğu aidiyet ve şehri yönetenlere yapılan çağrılara ilk kulak veren, reaksiyon gösteren ve emsal olan isim oldu. 
Biz Eskişehir’liler bürokratları severiz, hele ki şehre dokunan bürokratları daha da çok sever ve ünvanına eklemeler yaparız. Geçmiş yıllarda Vali Kadir Çalışıcı Vali Baba olmuştu. Bugünlerde de Engin Dinç Emniyet Baba payesini almaya hak kazandı. 
Bugüne kadar güvenlik parası, kumanya, erzak gibi geçmiş dönem desteklerinin yanında geçtiğimiz günlerde de yeni yönetime destek için 1 loca alan Emniyet Müdürümüz bu güzel duruşuyla şehrin geride duranlarına bence güzel bir mesaj verdi. 
 

Yorumlar (0)
-3°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@