MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, 2023 seçimlerine ilişkin olarak “Partimizin Eskişehir’de milletvekili çıkarma sorunu yok. Bir vekili çok rahat çıkarırız” diye konuştu.

Partinin deneyimli isimlerinden İsmail Candemir, yaklaşık dört yıldır İl Başkanlığı yapıyor. Bayrağı Kadir Bıyık’tan devralan Candemir, Sedef Medya Grup Başkanı Cihan Yıldırım’ın sorularını yanıtladı.

Candemir, “Partiniz Eskişehir’de bir vekil çıkaracak mı” sorusu için “İnşallah çıkartacağız. Çok rahat çıkarırız. Sahadan gördüğümüz bu. Eskişehir’de 90 bin oyu gördük. Vekil çıkarma sorunumuz yok. Bizim için en zor dönem 24 Haziran’dı… Partiden ayrılıklar, İYİ Parti rüzgarı arkasına almış… O dönem, en zor dönemdi. İttifakla vekilimizi çıkardık” dedi.
 

İYİ Parti biraz abartılıyor
“24 Haziran sonrasında pek çok arkadaş geri döndü, üye yaptık” diyen Candemir, şöyle devam etti: “İYİ Parti’nin abartıldığını düşünüyorum. İYİ Parti’yi seçim gecesi çok merak ediyorum. Seçimden sonra İYİ Parti kalır mı, onu da merak ediyorum. Açıklamaları görüyorsunuz… Mart 2019’da, yerel seçimde İYİ Parti neredeydi? Odunpazarı’nda, Mihalıççık’ta aldığı oy belli… İYİ Parti biraz abartılıyor… İlk seçimde bunu göreceğiz.”

Başkanım en rahat sensin
Partisine olan ilgide bahseden Candemir, ”Huzurlu bir MHP var. Diğer il başkanı arkadaşlar ‘başkanım en rahat sensin’ diyorlar… MHP’de kişisel çıkar peşinde koşulmaz. Rahatlık bundan… Yeni isimler var… AÜ’den aday olmak isteyenler var, yeni çok isim var. Gençler var… Leman Sivri istifa etti. 1 Aralık’a kadar aday olacakların istifası istendi. Birkaç isim daha bekliyoruz” diye konuştu.

Eskişehir CHP seçmeni yurtseverdir 
Candemir, partisini vekil çıkarma sorunu olmadığını yineleyerek “MHP çoğu seçmenin ikinci partisidir. Bu yıllardır böyle… Çoğu seçmenin sığınabileceği limandır. AK Parti’den, İYİ Parti’den oy alabiliriz. Eskişehir söz konusu olunca CHP’den de alabiliriz. Eskişehir CHP seçmeni yurtseverdir, milliyetçidir. Herkesin oyuna talibiz. Herkesten oy alabilecek bir liste hazırlığı içindeyiz. Nefsimizden arınıp listeyi en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz” dedi.
Candemir, partisinin başlattığı Komşum Nasılsın çalışması hakkında da bilgi verdi.