Mevlidi Nebi Anaokulunun yürütülmekte olduğu “Do not be late! Project of Supporting Special Education in Pre-School Education/Geç Kalma! Okul Öncesi Eğitimde Özel Eğitimin Desteklenmesi Projesi” hibe almaya hak kazandı.

Mevlidi Nebi Anaokulunun yürütülmekte olduğu “Do not be late! Project of Supporting Special Education in Pre-School Education/Geç Kalma! Okul Öncesi Eğitimde Özel Eğitimin Desteklenmesi Projesi” isimli proje Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Arttırılması(IQSES) Hibe Programına başvuran 400 proje arasından seçilen 42 projeden biri olarak hibe almaya hak kazandı. Proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse ediliyor.

Do Not Be Late!( Geç Kalma) sloganı ile Okul öncesi eğitimde Kaynaştırma eğitiminin kalitesinin artırılmasını hedefliyorlar. Özel Eğitim İhtiyacı olan öğrencilerin ailelerine, öğretmenlerine, okul çalışanları ve yöneticilerine yönelik planladıkları eğitimlere veli eğitimleri ile başladılar. Çalışmaları eğitimlerle de sınırlı değil. “Hak Rehberi” ve “Yol Haritası” yayınları ve eğitici animasyon film çalışmaları mevcut. Eğitimlere katılım Özel eğitim ihtiyacı olan çocukların ebeveynleri ile sınırlı değil, farkındalık sahibi olmak isteyen tüm veliler ücretsiz bu eğitimlere katılım sağlayabiliyor.

Proje adı ile sosyal medya hesaplarından ya da okulu arayarak bilgi alabilir, başvuru yapabilirsiniz.

Ebeveyn eğitimlerine http://meb.ai/2xWBla linkinden başvuru yapılabilmektedir.

Instagram: donotbelate271