LÖSEV Kurban Bayramı'nda vekaleten yapılan kurban bağışları sayesinde 81 ilde, yıl boyunca hastalara ve ihtiyaç sahibi ailelerine et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürüyor.

 Sağlıklı beslenme zincirinin önemli halkalarından biri olan protein, kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor. Araştırmalar kansere yönelik iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteinin önemini ortaya koyuyor.

Öte yandan yetersiz protein alımı, hastalığın iyileşmesini yavaşlatıyor ve enfeksiyonlara karşı vücut direnci azalıyor. Bu nedenle kanser tedavisi gören hastaların, sağlıklı insanlardan daha fazla protein ihtiyacı olduğu biliniyor.

LÖSEV “Mutlu Et” ve "Lösemiyle Yolculuk" programı Eskişehir’de devam ediyor

LÖSEV Et desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak ya da LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden, hijyenik koşullarda, kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor. 13 Ocak Cuma günü, Özdilek Sanat Merkezi’nde yapılan Lösemiyle Yolculuk programında gönüllü diyetisyenin “Sağlıklı Beslenme” konulu eğitiminin ardından, et ve et ürünleri dağıtımında LÖSEV ‘e kayıtlı hasta ve ailelerine et ve et ürünleri sunuldu.

Hasta ve aileleri, "LÖSEV sayesinde ne salgın, ne yoksulluk ne de hastalık belimizi bükemedi. Sofraya ne koyacağım diye hiç düşünmedim. LÖSEV ’e bağış yapan hayırseverlere biz de hayır dualarımızı sunuyoruz, Allah bağışlarını kabul etsin, Allah razı olsun” dedi.

Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!

LÖSEV ’e kayıtlı hasta ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip, kırmızı et almakta zorlanan ailelerden oluşuyor. Kanser hastası yetişkinlerde de ekonomik yoksunluğun çok kritik seviyede olduğunu tespit eden LÖSEV, Kurban Bayramı döneminde aldığı vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak bağışlarını hem çocuk hem yetişkin tüm kayıtlı hastalarına ulaştırmaya devam ediyor.

Vekaleten kurban bağışlarını LÖSEV’e yapmak isteyen vatandanşlar, bağışlarını Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Samsun, Kayseri irtibat ofislerinden, bankalardaki bağış ekranlarından ya da www.losev.org.tr üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilir.