Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Yaşar Gürsoy’dan dinlediler

Atatürk’ün yakın arkadaşlarının anılarını derleyerek okuyuculara sunan gazeteci yazar Yaşar Gürsoy, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümüne kadar yaşanan hastalık döneminde gizli kalan ayrıntıları Eskişehirlilere Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği söyleşide anlattı.

KÜLTÜR SANAT 15.11.2022, 12:42 15.11.2022, 17:17
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Yaşar Gürsoy’dan dinlediler
banner11

Yazar Yaşar Gürsoy, Haller Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Frigya Salonundaki etkinlikte, 'Atatürk'ün Katilleri ve O Doktor' adlı kitabında yer alan belge ve fotoğraflarla, Atatürk’ün ölüm yolculuğunu kronolojik bir sıralamayla salonu dolduran Eskişehirlilere sundu. İlginç anekdotlara da söyleşisinde yer veren Gürsoy’un anlatımları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen Atatürk sevdalısı dinleyiciler, yazara söyleşi sonrası sorular sordular.

Atatürk’ün yaşamını araştırdığı çok sayıda kitaba imza atan gazeteci, yazar Yaşar Gürsoy, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Kurtuluş Müzesi, Kentpark ve Sazova’daki Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi’ni gezdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in eserlerini yakından görünce hayranlığının daha da artığını belirten Gürsoy, “Kente öylesine güzellikler katmış ki; tüm dünya insanlarının gelip görmesi gerekir. Zira, sözlerle paylaşılamayacak kadar devasa güzellikler içeriyor. Yazılsa fersah fersah kitap olur. Yılmaz Hoca ve ekibi tüm dünyaya uygar ve demokrat bir kent nasıl inşa edilir onu kanıtlamış. Emeği geçen herkese sonsuz sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@