27.07.2020, 11:29

Kazandıkça kaybediyor

CHP’nin olağan kurultayı tamamlandı. CHP için ‘olağan’ olan kurultay Eskişehir için ‘olağanüstü’ oldu! Eskişehir CHP kanadında artık her şey ‘olağanüstü’ olacak.
Tam olarak ne zamandır? Uzun süredir öyleydi ama İl Başkanlığı kongresinin ardından daha da olağanüstüleşti.
Recep Taşel’in il başkanı seçildiği kongre…
Kazım Kurt ve ekibinin ‘kazanmaya’ başladığı kongre…
Kazanmaya başladıkça kaybetmeye başladığı kongre…
Kazandıkça kaybetme nasıl oldu?
Kurt önce Yılmaz Hoca’dan sonra sırayla halktan, partiden, Odunpazarı’ndan ve Eskişehir’den uzaklaşmaya başladı.
Yalnızlaştı…
Pandemide pek belli olmadı ama sonrasında tablo netlik kazanmaya başladı. Kurt’un yanında yöresinde kimse kalmadı. Son aylarda verdiği pozlara bakın, çoğu kendi çalışanı…
Kurultay salonundan bile öyle bir poz geldi. Zafer Pozu’na dikkatli bakın… Öyle partiyi arkama aldım, örgüt benden yana falan pozu değil o.
Kurt “Belediye çalışanları yanımda” pozu vermiş!
Ahmet Ataç ile de iyi-kötü ilişkisi vardı Kurt’un… Artık yok! Ne için, ne uğruna? Hoca ile sıkıntısını çözemiyor. Ataç ile artık olmaz Hoca’dan biraz umutluyum! Hoca politikacı sonuçta…
İşte bu ahval ve şerait içinde CHP Kurultayı Eskişehir için olağanüstüydü.
Kurt, PM’ye girmesine kesin gözüyle bakılan Prof. Dr. Gaye Usluer yanında saf tuttu. Daha önce dört kez PM’ye girmiş (bir kez de anahtar listeyi delerek) Gaye Hoca’nın zaferini kendilerini, örgüte mal ettiler.
Örgüt?
Hangi örgüt?
2014 yerel seçiminde ‘Erman Gölet’ diyen örgüt mü? CHP önüne darağacı kuran örgüt mü? Sandığı omuzlarda tabut gibi taşıyan örgüt mü? Hangi örgüt?
İş vere vere insanların iradelerini ipotek altına aldığınız örgüt mü?
Ne oldu? Kurt ve ekibi Hoca’ya karşı bir zafer daha mı kazandı?
Kurt, Gaye Hoca’ya destek olarak Genel Merkez ile de arasını bozmuş olabilir mi? Sonuçta Gaye Hoca, anahtar listede yoktu!
Recep Taşel’e de yazık oldu! Odunpazarı’na, Belediye’ye hatta Özel Kalem’e sıkışıp kaldı. Recep Taşel, birileri tarafından Odunpazarı’na uyarlanan Truman Show’da çok mutlu görünüyor! Oradan çıkması da pek mümkün görünmüyor. Adam, mutlu çünkü… Bu ortamda mutluluk güzel şey. Ben olsam bende uyanmam!
Sonuçta Kurt, kazandıkça kaybediyor…
Sadece kendi değil Odunpazarı ve Eskişehir’de kaybediyor.
Kurt, Eskişehir.Net’e verdiği röportajda, “Hoca’dan sonrası için Ahmet Ataç ile aranızda bir fay hattı görüyor musunuz” sorusunu “Ben asla böyle bir işin içinde olmam hiç kimse de beni oraya çekmeye çalışmasın. Öyle bir derdim yok, gaza gelmem. Büyükerşen ile bağlantılı hesap kitap yapanlar hayal kırıklığına uğrar. Bunu denemeyelim. Böyle bir şey denersek Eskişehir zarar görür” diyerek cevaplamıştı.
Bunları diyen Kurt, sekiz ay sonra gaza geldi, kimse onu oraya çekmedi kendi kendine koşarak gitti oraya, Hoca sonrası için hesap-kitap yaptı, bunu denedi ve dediği gibi Eskişehir zarar gördü.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@