08.07.2020, 10:38

Kardeşim Kazım

Şubat ayının sonlarına doğru CHP İl Kongresi yapıldı. Kongre soncunu dijital gazetemizde “Eskişehir’de yeni dönem” başlığıyla vermiştik. Bu iddialı başlığı İl Başkanı Recep Taşel’in kimliği ve kongre öncesi belediye başkanları arasında yaşanan ayrışma nedeniyle kullanmıştık. Yeni dönem evet ama bu kadar da ‘yeni dönem’ beklemiyorduk. Yılmaz Hoca ve Ahmet Ataç bir yanda Kazım Kurt bir yanda… Bir türlü normalleşme sağlanamıyor. Ya da bu iş sizce de çok uzamadı mı? Sonuçta Kurt’un ilk yanlışı ya da ilk isyanı diyelim… Ataç ile olan mesele elbette çok başka, orada büyük bir sıkıntı var. Delege seçtirilmemesi falan kabul edilecek şey değil. Öte yandan Hoca neden bu kadar uzattı! Geçtiğimiz yıllarda Ataç da pek çok isyan etmişti Hoca’ya… Birbirlerine neler neler dediler ama iş iki üç ay sonra Kardeşim Ahmet’e evrilmişti. Beş ay olacak ama Hoca hala “Kardeşim Kazım” demedi, demiyor… Neden diyemiyor? Hoca’yı bu kadar kızdıran, küstüren ne? Hoca “Dostun attığı gül yâreler beni” mi diyor… 


MÜSİAD kaynıyor…
MÜSİAD’ın çok önemli ve tarihi bir misyonu olduğunu düşünüyorum. Zor şartlar altında kuruldu, zor şartlar altında kök saldı. Sağlam bir kök… 28 Şubat’lar, iktidarlar falan yıkamadı! Sonra AK Parti iktidar oldu ve MÜSİAD kayboldu. Daha güçlü olması beklenirken sessiz sedasız köşesine çekildi. Yeri hızla dolduruldu! Bazı cemaat ve tarikatların SİAD yapılanmaları hızla büyüdü. Ve sonra hızla küçüldü, hatta yok oldu! TÜMSİAD da onlardan biri… Parladı ve söndü! Diğer şubeleri bilmiyoruz ama Eskişehir Şubesi’nin faaliyet raporu Ali Engiz’in yurt dışı gezilerinden oluşuyor. TÜMSİAD Şube Başkanı değil de daha çok iyi niyet elçisi gibi… Ne günler geldi geçti, neler oldu bitti Engiz’den tek satır duymadık. MÜSİAD da sanki 28 Şubat devam ediyormuş gibi şube başkanı bulmakta zorlandı. Hakan Duman’ın başkanlığı hareket getirmişti. MÜSİAD yeniden gündem olacaktı. Çok da güzel konulara el atmışlardı. Ama devamı gelmedi. Duman’ın yönetim tarzı nedeniyle Şube’de kazanın kaynadığı iddia ediliyor. Yönetim’den Sadi Dönmez’in istifasıyla sıkıntılar daha görünür oldu. Dönmez gibi gençleri kaybetmemek lazım. Gençler zaten politika ve STK gibi işlere uzaklar. Böylesine yetişmiş gençler çok kıymetli. MÜSİAD Genel Merkezi’nin de sıkıntılardan haberdar olduğu ifade ediliyor. MÜSİAD önemli bir kurum, umarım tekrar hak ettiği konuma döner.


 Ali 71 Evler’e bak!
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan her geçen gün saha hakimiyetini artırıyor. İlçeler, mahalleler, STK’lar… Çalışkan performansını gözle görülür şekilde artırdı. Geçen gün 71 Evler’e gitmiş. Yanına Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar’ı da almış. Çalışkan, Acar’a “Ali 71 Evler’e bak” demiş! Meşhur ilkokul fişleri var ya… Ali ata bak gibi… Acar bölgesinden o kadar habersiz ki, politikadan o kadar uzak ki… Çalışkan en baştan başlamış... Ali 71 Evler’e bak! 

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@