14.01.2020, 10:24

İYİ Parti nefes aldıracak

İYİ Parti öyle bir delege seçim sistemini uygulamaya koydu ki…

  • Parti içi demokrasi ne demek herkes görecek
  • Örneği Norveç dolaylarında görülecek türden bir sistem
  • Giderek ‘biatçı’ çizgiye yaklaşan CHP’yi zorlayacak bir uygulama
  • Delege olmak için kimseye kul köle olunmayacak bir model
  • Delege ağalığını, paşalığı bitirecek bir devrim

Çoğu partide vekilin, belediye başkanının sözüne itibar edilmezken İYİ Parti delegesine, üyesine “Ne diyorsun” diyor… Delegenin fikrini soruyor, her şeyi delegeye, üyeye danışmaya hazırlanıyor.


Bilet değil destek!

Son yıllarda zamma bile zam denmiyor. Bir şeye zam geldiğinde Hükümet’e yakın medya yumuşak geçiş için “fiyat güncellemesi yapıldı” diyor. Gar’daki olay malum… AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay’ın danışmanının VIP’ten bilet istediği, olumsuz yanıt alınca da personeli sürdürdüğü iddia edilmişti. Günay ilk kez konuştu. Yazılı açıklamasında “VIP’teki çalışanlardan bilet değil, telefonla destek istedik” dedi. Emine Hoca da ‘yeni bir kavram’ eklemiş oldu… Telefonla destek…


Burgaz’dan hamle gelir mi?

Odunpazarı Kent Konseyi, ‘Medya ve Güven’ paneli düzenledi. Gazeteciler Deniz Zeyrek ve Ali Haydar Fırat konuşmacıydı. AK Parti’nin de Eskişehir’de medya ile ilişkileri malum… O halde İl Basın Sözcüsü Hasan Burgaz da yerel ölçekli bir ‘Medya ve Güven’ paneli yapar mı?


Eser siyaseti…

İl Halk Kütüphanesi’nin üzerindeki brandayı kaldırdılar. Çalışmaların sona geldiğini anlıyoruz… Harika görünüyor… İçini henüz gezmedik ama muhteşem olacağını tahmin ediyorum. Hem alan büyüdü, hem içerik zenginleşti… Konforu ve son teknolojiyi de eklersek ortaya mükemmel bir iş çıktı denebilir. Nabi Avcı’ya doğrudan ve içten bir teşekkür etmek istiyorum. Sessiz sedasız kente hizmeti sürüyor. Bir gün gittiğinde kente kazandırdığı sayısız eserleriyle hatırlanacak.


En kötü finale doğru…

CHP’de kongre süreci devam ediyor. İl Başkanlığı için heyecan artıyor. Gözler Kazım Kurt’ta… Öte yandan mevcut İl Başkanı Abdülkadir Adar, son aylarda yaptıkları ve yapmadıklarıyla ‘en kötü finale doğru’ adım adım ilerliyor. Yerinde olsam bi şeyler yapardım… Etkili, inandırıcı, parlak bi şeyler…

  

Yorumlar (0)
13°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@