13.09.2022, 14:28

İletişimde retro etkisi ve eril-dişil enerjinin çatışması…

ASTROŞANS – Sanem Moğulkoç
sanemmogulkoc@gmail.com
www.instagram.com/astrosans

Merkür 10 Eylül Cumartesi itibariyle Terazi Burcunda gerilemeye başladı. 22 Eylül’e kadar terazi burcundaki geri hareketi devam edecek. 3 Ekimde ise Başak burcunda geri hareketini tamamlamış olacak.

Bu haftaya genel olarak merkür retro etkisi ile başlıyoruz. Terazi burcundaki bu geri hareket ile; hak, hukuk ve adalet ile ilgili konularda bazı aksaklıklar, ilişkilerde yaşanabilecek problemli durumlar, yanlış anlaşılmalar, ikili anlaşmalarda ve ortaklı işlerde işlerin yeniden ele alınması, geçmişte kalan olayların ilişkilerde yeniden masaya yatırılması gibi durumlar yaşanabilir. Denge bulmak istediğimiz alanlarda sıkıntılar oluşabilir.

Balık burcu dolunayınnın etkileri de bu hafta etkili olacak. Başak burcunda seyreden Venüs’ün İkizler Burcunda seyreden Mars ile olan karesi hafta boyunca etkisini hissettirecek. Merkür retroyu da göz önüne alırsak; özellikle ikili ilişkilerde mücadele problemleri ortaya çıkıyor. Bununla birlikte; finansal konularda mücadele, eril ve dişil yönlerimiz açısından zorlanma, enerjimizi hangi yöne yönelteceğimizi bilememe gibi problemler önümüze gelebilir.

Cumartesi Güneş - Neptün karşıtlığı aktive olacak. Kafa karışıklıkları, aldanmalar, hayal kırıklıkları yaşanabilir. Bağışıklık sistemi ile ilgili problemler olabilir.

Özcümle bu hafta gerçekleştirmek ve sonuca ulaşmak istediğimiz konularda biraz zorlayıcı bir hafta olacaktır. Net sonuçlar alamayabiliriz ama bu mücadele gücümüzü azaltmayacak.

YÜKSELEN KOÇ:
Eş ya da ortağınızla yaşanabilecek iletişim problemlerine karşı 22 Eylüle kadar biraz daha temkinli olmalısınız. Bu hafta ticari ilişkiler, yakın çevre, kardeşleriniz, komşularınız ile ilgili gündeminiz yoğun olabilir. Günlük hayattaki konfor alanınız biraz zorlanabilir. Ayrıca solunum yolu ile oluşabilecek sağlık problemlerine karşı temkinli olmalısınız.

YÜKSELEN BOĞA:
Çalışma alanlarınızda veya çalışma arkadaşlarınızla aksayan konuları yeniden ele almanız gerekebilir. Ürettiğiniz projelerde mesajlarınızı, evrakınızı ve işlerinizi dikkatli bir şekilde ele almalısınız. Günlük hayatınızda iletişim problemlerine karşı temkinli olun. Ayrıca kişisel zevkleriniz doğrultusunda yapacağınız harcamalar sizi zorlayabilir. Çocuklar ve harcamalar arasında denge tuturmak güç olabilir.

YÜKSELEN İKİZLER:
22 Eylüle kadar çocuklar, aşklar ve flörtler ile ilişkilerde iletişime dikkat etmekte fayda var. Kendinizi tanıttığınız ve reklamını yaptığınız konularda yanlış anlaşılmalara, aksaklıklara açık bir dönem, dikkatli olmalısınız. Hareketli bir dönemden geçiyorsunuz. Ebeveynler ve aile bireyleri ile olan iletişime bu hafta biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Ev ile ilgili sorumluluklar biraz yorucu olabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ:
22 Eylül tarihine kadar ev aile, yerleşim, ebeveynler ile ilgili iletişim problemlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Aileniz ile ilgili yaşayacağınız iletişim problemleri, kariyer hayatınızı etkileyebilir. Cinsel yorgunlukları nasıl yakın çevreniz ile olan iletişiminizi etkileyebilir. Bununla birlikte ticari ilişkilerde gözden kaçırabileceğiniz noktalara dikkat etmelisiniz.

YÜKSELEN ASLAN
22 Eylül tarihine kadar kardeşler yakın çevre ve ticari ilişkilerde iletişime dikkat etmelisiniz. Elektronik cihazlar ile ilgili yaşanabilecek aksaklıklara karşı dikkatli olmalısınız. Verilerin ve bilgilerin güvenliğinden emin olarak yedeklemelerinizi yapmalısınız. Bu hafta sosyal hayatınızdaki hareketlilik ve arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz, mali alanlarda zorlanmalara sebep olabilir.

YÜKSELEN BAŞAK
22 Eylül tarihine kadar para ile ilgili işlerde alacak verecek konularında biraz daha dikkatli olmalısınız. Bu hafta, kariyer hayatınızda verdiğiniz mücadele sizi biraz zorlayabilir. Özellikle iş hayatınızda kendinizi ifade ederken doğru kelimeleri seçmeye dikkat etmelisiniz. İkili ilişkilerde yanılgıları açık bir haftadasınız.

YÜKSELEN TERAZİ
22 Eylül tarihine kadar ikili ilişkilerinizde daha dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz. Kontrol edemediğiniz olaylara yeniden değerlendirecek ve olayları çözmeye çalışacaksınız. Bu hafta uluslararası İşler, yabancılar, hak hukuk adalet konuları, yolculuklar, seyahatler ile ilgili bazı belirsizlikler yaşanabilir ve bu sizi zorlayabilir. Kısaca bu hafta sizin için gizli perde arkası kalmış konular çok daha fazla önemli olacak.

YÜKSELEN AKREP
22 Eylül tarihine kadar gizli, perde arkası kalmış ya da geçmişte bırakılmış, bazı konular tekrar gündeminize gelebilir. Sağlığınız ile ilgili bazı konuları tekrar ele alabilirsiniz. Check-up randevuları için uygun bir zaman dilimi olacaktır. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde alacak verecek konularında veya sosyal hayatınızda finansal açıdan zorlanabilirsiniz. Özellikle cumartesi günü aldatılmalara yanılmalara ya da bağışıklık sistemiyle ilgili bazı sıkıntılara açık bir gün, dikkatli olmalısınız.

YÜKSELEN YAY
22 Eylül tarihine kadar sosyal ilişkilerinizde ve arkadaş ilişkilerinizde iletişimle ilgili problemlere dikkat etmelisiniz. Ortaklı işlerinizde ya da eşiniz ile olan iletişiminizde yaşadığınız aksaklıklar, kariyer hayatınızı etkileyebilir. Bu hafta eşinizin ailesi, patronlarınız yada anneniz ile olan ilişkinizde çözmeniz gereken konular gündeminizi dolduracaktır. Aile ilişkileri ve kariyer yaşamı arasındaki dengeyi tutturmakta zorlanabilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK
22 Eylül tarihine kadar çalıştığınız projelerde Birazdaha dikkatli olmanız gerekiyor. aynı zamanda kariyer alanında iletişim konularına dikkat etmelisiniz. Bu hafta, sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Yabancılar ya da seyahatler dolayısıyla bazı hastalıklar, rahatsızlıklar oluşabilir. Bununla birlikte günlük hayatınızda, yabancılar akademik konular, seyahatler, hak hukuk adalet konularında biraz daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir.

YÜKSELEN KOVA
22 Eylül tarihine kadar hak hukuk adalet konularında biraz daha dikkatli olmalısınız, yeniden bir şeyleri ele alıp gündeme getirebilirsiniz. Bu hafta ise ortak kazanımlar miraslar konusunda biraz daha mücadeleli bir hafta olabilir. Finansal açıdan riskli yatırımlara girmenizi öneririm. Özellikle cumartesi günü finansal alanda yanıltıcı enerjiler var.

YÜKSELEN BALIK
22 Eylül tarihine kadar finansal alanlarda yapacağınız hesaplamalara çok daha dikkat etmelisiniz. Ortaklı gelirler ve miras alanlarında bazı konuları yeniden ele alacaksınız. Aile ilişkilerinizde zorlayıcı enerjiler olsa da; eş ve ikili ilişkilerinizde ya da ortaklıklarınızda uyumlu gayreti içindesiniz. Ev veya gayrimenkuller ile ilgili anlaşmalarda daha dikkatli olmalısınız.

Yorumlar (0)
21
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@