01.10.2019, 12:24

Hoşbuldum

Hoşbuldum 
İnsan alışkanlıklarını çok kolay terk edemiyor. Hele ki yıllarca Radyo, TV ve gazetelerde konuşarak, yazarak kendini ifade eden bir fikir işçisi, üretime katkı sunmuş ve bundan haz alan biriyse. 
Bu yüzden denesem medyadan çok uzak kalamadım. Sonunda 1,5 yıllık kamu macerama nokta koyarak eskisehir.net ailesine dâhil olmaya karar verdim. 
Yaklaşık 200 bin takipçisi, dijital günlük gazetesi, TV programları, dergisi, sosyal medya mecralarıyla eminim ki sizlerle fazlaca buluşacak ve pek çok hatıra biriktireceğiz. 
Yakından tanıyanlar bilir normalde iddialı söylemler yerine iddialı işler yapmayı severim. Lakin bu kez iddialı konuşmak ve Eskişehir’de iz bırakacak, gündem yaratacak nice program, yazı ve üretim olacağının altını dolu dolu çizmek istiyorum. 
Tabi şehrin gündemine, geçmişine ve geleceğine dair tespitler, öngörüler, itirazlar, tepkiler ya da alkışlarımızı da yazılarımla yine bu mecrada sizlerle paylaşıyor olacağım. 
Hem kendi hem de eskisehir.net adına hayırlı olsun. 
Hoşbuldum. 

Böyle Hissederdi
Saatlerce uyur yine yorgun kalkarsınız, içinizden hiç bir şey yapmak gelmez, kafanızın içinde milyonlarca düşünce dolaşır ama ne düşündüğünüzü anlatamazsınız. 
Adım atmaya mecaliniz yoktur. Amaçsız, hedefsiz ve sürekli yüreğiniz ağızınızda ne olduğunu bir türlü çözemediğiniz bir endişeyle, ince bir sızıyla yaşarsınız. 
Artık ne olacaksa olsun, nereden incelirse kopsun diye beklersiniz. 
Garip bir teslimiyet, itiraz etmediğiniz bir kadere teslim olursunuz. 
Kimi suçlayacağınızı, kime güveneceğinizi, ne yapacağınızı bilemeden bekler durursunuz. 
Gittikçe zayıflar, gittikçe güçsüzleşir ve gittikçe yalnız hissedersiniz. 
Umut ışığı gördüğünüz yere koşar, söylenen her iyi şeye inanmak istersiniz. 
Şöyle bir bakıyorum da Eskişehirspor insan olsaydı herhalde böyle hissederdi. 
Zira Eskişehirspor taraftarı böyle hissediyor.

Şehir Hastanesini Eleştirmek! 
Her kurum, kişi, düşünce mutlaka eleştirilmelidir. Eleştiri doğruyu göstermek, hatayı düzelttirmek adına son derece faydalıdır da. Ancak kantarın topuzu ve niyet ile eleştiri arasındaki ince çizgiyi de görmek gerekiyor. 
Ne yazık ki Şehir Hastanesi de bana göre siyasi angajman yüzünden pek çok kişinin önyargısı ile karşı karşıya kalmanın talihsizliğini yaşıyor diye düşünüyorum. 
Eleştiri ile haksızlık arasındaki söylem ve dedikodular yüzünden hırpalanıyor diye düşünüyorum. 
Evet bir parça uzak, biraz yeni olmanın, biraz devasa bir hizmet alanı olmasının sıkıntıları yaşadı, bir süre de yaşayacaktır diye düşünüyorum. 
Ancak birkaç kere giden, sağlık hizmetinden faydalanan nice insanın da bu yargılardan kurtulduğunu söylemem lazım. 
Temmuz ayında geçirdiğim kaza ve sonrasında yaşadığım süreçte şahsen tatbik ettiklerimi de düşününce Şehir Hastanesi’nin eleştirildiği kadar zaman zaman takdir edilmesi ve bizler için iyi bir nimet olduğunu da söylemem gerekiyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@