Genç Tecrübe: Sinan Erdem Kazan

Sinan Erdem Kazan kimdir? 22 Mayıs İstanbul/Sarıyer doğumlu, aslen Eskişehirliyim. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra memleketim olan Eskişehir'den ayrı kalamadığımı anlayıp genç yaşta Eskişehir'e yerleşip lise öğrenimimi...

25 Mayıs 2021, 13:51
Genç Tecrübe: Sinan Erdem Kazan

Sinan Erdem Kazan kimdir?
22 Mayıs İstanbul/Sarıyer doğumlu, aslen Eskişehirliyim. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra memleketim olan Eskişehir'den ayrı kalamadığımı anlayıp genç yaşta Eskişehir'e yerleşip lise öğrenimimi burada tamamladıktan sonra iş hayatına atıldım. Birçok sektörde çalıştım ve özellikle paket servis sektöründe kendime bir gelecek gördüm ve bu sektörde ilerleyebileceğimi düşündüm. Birçok firmada kuryelik mesleğini yaptıktan sonra bu meslekte birçok sorunun olduğunu ve çözüme ulaşması gerektiğini düşünüp bu mesleğe bir düzen getirme kararı aldım.

Bu esnada şuanda da ortağım olan Aykut Beşik ile tanıştık ve birçok farklı proje geliştirdik. Ve son olarak bu problemlerin teknoloji ile çözüme kavuşacağı kararını verdik. Araştırmalarımız sonucunda bir İstanbul firması olan Çırak ve onun kurucusu olan ve bizim bugün Eskişehir'de 40 kurye ile büyük firmalara paket servis elemanı desteği sağlamamızda büyük rol oynayan Demir Ali Toktaş ile tanıştık ve bu sektörde ismimizden oldukça söz ettirmeyi başardık.

Şirketiniz hangi alanda faaliyet gösteriyor? 
2019 yılında kurduğumuz şirketimiz hem mobil uygulamamız üzerinden market, restoran ve mahalle esnafından ( manav - kasap - petshop vb.) sipariş almak hem de restoranların kurye sorununu çözmek adına çalışmalarını sürdürmektedir. 

Ekip kaç kişiden oluşuyor ve faaliyet bölgeniz neresi? 
Her gün büyümeye devam eden kurye sayımız şu an Eskişehir'de 40'a kadar ulaşmıştır. Faaliyet bölgemiz şu an Eskişehir ve İstanbul'u kapsıyor. Hedefimiz en kısa zamanda Türkiye’nin tüm şehirlerinde hizmet vermektir. 

Sektörünüz ne durumda? Gelecekte neler olabilir? 
Sektörümüz pandemininde etkisiyle inanılmaz yoğun bir dönem yaşıyor. Gelecekte de bu sektörün daimi olacağını düşünüyorum ve bizde bu sektörde işimizin en iyisini yapmak istiyoruz. 

Kurumsal hedefiniz nedir? 
Tüm kuryeleri tek bir çatı altında toplamak ve paket servis hizmetinde Türkiye'de Çırak firmamızı öncü bir firma haline getirmektir.

Yorumlar (0)
26
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@