Genç Tecrübe: Sedat Duraz

Sedat Duraz kimdir? 1985 yılında İzmir’de doğdum, aslen Elazığlıyım. Mühendislik eğitimim sonrasında edindiğim tecrübe ve farklı sektörlerden birleştirdiğim hayat görüşüyle 2009 yılında gayrimenkul dünyasına frangchising  aldığım...

17 Eylül 2021, 16:18
Genç Tecrübe: Sedat Duraz

Sedat Duraz kimdir?

1985 yılında İzmir’de doğdum, aslen Elazığlıyım. Mühendislik eğitimim sonrasında edindiğim tecrübe ve farklı sektörlerden birleştirdiğim hayat görüşüyle 2009 yılında gayrimenkul dünyasına frangchising  aldığım marka bir firma ile giriş yaptım. Şu an kendi markamız olan Sedat Duraz Gayrimenkul olarak hizmet vermekteyiz. TÜGEM (Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri) Derneği Kurucu İl Başkanı olarak bir yıldır şehrimizde aktif görev yapmaktayım. Mesleğimize değer katan bu STK’daki yoğunluğum dışında, Eskişehir Organize Sanayi Tenis Kulübü üyesiyim ve düzenli spor gibi aktiveleri ile kendime zaman ayırmayı seviyorum ve atlamıyorum.

Şirketiniz hangi alanda faaliyet gösteriyor?

Firmamız gayrimenkul sektörü üzerine faaliyet göstermektedir. Kiralama ve satın almada yapılacak yatırımın ne gibi faydalar sağlayacağını öngörerek, yatırımcılara önerilerde bulunarak ve ortaya çıkabilecek her türlü riski en aza indirgemeye çalışarak deneyimli kişiliklerimizi paylaşıyoruz.

İş hayatınızda öykünüz nasıl ilerledi?

Yatırıma ve insan kazanmaya olan sevgimden başladı bu serüvenim. İnsanlar yatırım yaptıkça mutlu olduğumu hissettim. Bu sektörün içinde olmam gerektiğini anlayınca bunu hem meslek hem de yaşam gayem olduğunu ve bu meslekte ilerlemem gerektiğini anladım.

Sivil toplumla ilişkiniz nasıl?

Yoğun bir iş tempomuz olmasına rağmen STK’larla birliktelik hoşuma gidiyor. TÜGEM Eskişehir temsilcisiyim. Beraber yapılan faaliyetler bana daha çok şey katıyor. Aynı zamanda Kızılay üyeliği sayesinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma konusunda da aktif olmaya çalışıyorum.

Kişisel ya da kurumsal hedefleriniz nedir?

Yaşadığımız pandemi süreci hepimizin hayatını etkilediği gibi benimde hayatımın ve hedeflerimin gözden geçirilmesine neden oldu. Kişisel hedeflerden ziyade sağlığın ve ailenin ne kadar önemli olduğunu anladığımızı düşünüyorum. Bunun için aileme ve yakın çevreme vakit ayırmayı ilk sıraya koyuyorum. Kurumsal hedef koymamak mümkün değil. Herhangi bir hedef olmadan çalışmanın doğru olmadığına inanıyorum. Bizim Sedat Duraz Gayrimenkul olarak yatırımcılarımıza en iyi hizmeti sunabilmek ve onların mutluluklarına ortak olabilmek olacaktır. Şehrimizde edindiğimiz statümüzü korumak, firma olarak sizlerle daha iyi yerlerde olabilmek en büyük hedefimiz.

Yorumlar (1)
Rüknettin Uzun 1 yıl önce
Lâf salatası!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@