Genç Tecrübe: Neslihan Çavdar

Neslihan Çavdar kimdir? 18 Şubat 1988 yılında doğdum. İlk ve ortaokulu İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu’nda, liseyi Yunusemre Süper Lisesi’nde okudum. Anadolu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği...

10 Eylül 2020, 10:21
Genç Tecrübe: Neslihan Çavdar

Neslihan Çavdar kimdir?

18 Şubat 1988 yılında doğdum. İlk ve ortaokulu İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu’nda, liseyi Yunusemre Süper Lisesi’nde okudum. Anadolu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdim. Bütün eğitim hayatımı Eskişehir'de tamamlamış olmak benim için mutluluk ve gurur kaynağı. Yedi yıldır aile şirketimiz olan Çavdar Yapı Mühendislik İnşaat Sanayi ve Limited Şirketi’nde çalışmaktayım.

Şirketiniz hangi alanda faaliyet gösteriyor?

Çavdar İnşaat; müteahhitlik, taahhüt ve proje alanlarında 30 yıldır inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Konut, ofis gibi projelerimizi hayata geçirerek müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Bunun dışında inşaat yapmak isteyen firmalara da statik proje alanında hizmet ve danışmanlık veriyoruz.

İş hayatınızdaki öykünüz nasıl ilerledi?

Ailemizin uzun yıllardır inşaat sektörünü içinde olmasından dolayı benim meslek seçimiyle ilgili düşüncelerim hep mimarlık ve inşaat mühendisliği odaklı oldu. Zamanla matematiği çok sevmemden dolayı inşaat mühendisliği bölümünü tercih ettim. Staj dönemimde de tecrübe kazanmak için Eskişehir'de farklı proje ofislerinde çalıştım. Şirketimiz içindeki görevim idari işler yönetimi dışında, yaptığımız projelerin statik projelerini hazırlamak ve inşaat sürecini takip etmek.

Mesleğimi çok severek yapıyorum. Ayrıca mesleğimizin kadın meslektaşlar tarafından daha fazla tercih edilmesi gerektiğini düşünüyor ve meslek seçiminde bulunacak arkadaşlarıma mesleğimi tavsiye ediyorum. Bizim çalışma disiplinimiz ve azmimiz mesleğin genelde erkekler tarafından yapılabilir olduğu algısını her geçen gün daha da azaltmaktadır.

Sivil toplumla ilişkiniz nasıl?

Yaşadığım topluma değer katmak, insanların sorunlarına çözüm üretmek ve hizmet etmek adına aktivitelerde bulunmayı çok önemsiyorum. Bu nedenle 2017 yılında kardeşim Mürsel Çavdar'ın teşvik etmesiyle Türkiye'nin en önemli ve en büyük sivil toplum hareketi olan AK Parti'de aktif rol almaya başladım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın biz gençlere açtığı yolda onun vizyonuyla ilerleyerek, yaşadığımız şehre değer katma ve hizmet etme anlayışıyla üç yıldır AK Parti Eskişehir İl Yönetimi'nde Çevre, Şehir ve Kültür Birim Başkanlığı görevini yürütmekteyim.

Kişisel ya da kurumsal hedefiniz nedir?

İnşaat mühendisi olarak en önemli sorumluluğum; depremin kaçınılmaz bir gerçek olduğu ülkemizde milletimiz ve ülkemiz için yönetmeliklere uygun, depreme dayanıklı konutlar tasarlamak. Firmamızın kurucusu olan babam İsmail Çavdar'ın dürüstlük, disiplin ve kaliteden ödün vermeden yıllardır çalışarak bugünlere getirdiği firmamızın sorumluluğuna layık olarak farklı projelerle şehrimiz ve ülkemiz için çalışmaya, üretmeye ve katma değer sağlamaya devam etmek en büyük hedefim. Bu keyifli söyleşi için Eskişehir.Net ailesine çok teşekkür ediyor, tüm Eskişehirli hemşerilerimize saygılarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@