Genç Tecrübe: Muammer Gökçe Kükrer

Muammer Gökçe Kükrer kimdir? 1986 yılı Eskişehir doğumluyum. Osmangazi Üniversitesi Kimya bölümünde öğrenim gördüm. 14 yaşından itibaren gerek yaz tatilin de olsun gerek ara tatil ve hafta sonlarında olsun ailemin de yöneticisi olduğu...

10 Haziran 2021, 20:08
Genç Tecrübe: Muammer Gökçe Kükrer

Muammer Gökçe Kükrer kimdir?
1986 yılı Eskişehir doğumluyum. Osmangazi Üniversitesi Kimya bölümünde öğrenim gördüm. 14 yaşından itibaren gerek yaz tatilin de olsun gerek ara tatil ve hafta sonlarında olsun ailemin de yöneticisi olduğu sirke fabrikamızda çalışma fırsatım oldu. O yaştan sonra hayatım hem okuyup hem çalışmakla geçti. Bu da benim meslek seçimime çok yardımcı oldu. Evli ve bir çocuk babasıyım.

 
Şirketiniz hangi alanda faaliyet gösteriyor?
Kükrer Ailesi’nin sirke serüveni 1900’lü yılların başında Fatma Nine’nin ilk olarak toprak testilerde daha sonra meşe fıçılarında yapmış olduğu sirkelerle başlıyor. Dördüncü nesil yöneticisi olduğum firmamız günümüzde ileri üretim teknoloji yardımıyla yüzde 100 doğal fermantasyon yöntemi ile el değmeden sirke ve sos üretimine devam etmektedir. Firmamız yurtiçinde yaygın dağılım ağı ile il bazlı distrübitörler vasıtasıyla ve ulusal market zincirleri ile ürünlerini nihai tüketiciye ulaştırmaktadır. Başta Amerika olmak üzere AB ülkeleri, Türki Cumhuriyetlerine gerçekleştirmiş olduğumuz ihracat ile ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz.
İş hayatınızda öykünüz nasıl ilerledi?
Ailemiz bir asrı aşkın süredir sirke üretimi konusunda Türkiye'de ilklerdendir. Üçüncü kuşak yönetici rahmetli babam Yılmaz Kükrer ile devam ettiğimiz bu yolculukta babamın 14 yaşında iken 'Sen bu işi yapmak istiyor musun?' sorusuna verdiğim evet cevabı ile iş hayatına başlangıç yapmış oldum. 20 yıldır rahmetli babamdan aldığım bilgi birikim ve tecrübe ile yoluma devam etmekteyim.
Sivil toplumla ilişkiniz nasıl?
Üniversite yıllarında üyesi olduğum sosyal yardımlaşma kulüpleri sayesinde sivil toplum ile tanıştım. İlerleyen dönemde 2014-2018 yılları arasında TOBB Eskişehir Genç Girişimciler İcra Kurulu üyeliği yaptım. Bu kurul sayesinde dört yıl boyunca sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve milli eğitim ile yapmış olduğumuz projelerde yer alma fırsatım oldu. Önümüzdeki dönemlerde de aktif olarak sivil toplum kuruluşlarında yer almak hedeflerim arasındadır. 
Kişisel ya da kurumsal hedefleriniz nedir?
Aktif olarak faaliyet göstermiş olduğumuz sirke ve sos işletmemizde 2021 yılı içerisinde yer edindiğimiz mevcut pazarımızı daha da genişleterek Türkiye'de pazar lideri olmak kurumsal hedeflerim arasındadır. Memleketimizin istihdamını, ihracatını ve ekonomisini canlandırmak için elimizden geldiğince çalışmayı amaç edinmekteyim.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@