Genç Tecrübe: Güven Erdoğan

Erdoğanlar Gıda AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Güven Erdoğan iş hayatını, şirketinin öyküsünü, ESO’daki günlerini ve hedeflerini Eskişehir.Net dergiye anlattı. Güven Erdoğan Kimdir? Güven Erdoğan...

14 Şubat 2020, 15:09
Genç Tecrübe: Güven Erdoğan

Erdoğanlar Gıda AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Güven Erdoğan iş hayatını, şirketinin öyküsünü, ESO’daki günlerini ve hedeflerini Eskişehir.Net dergiye anlattı.

Güven Erdoğan Kimdir?

Güven Erdoğan 1982 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. İlk, orta, lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. TOBB ETÜ Üniversitesi’nde işletme üzerine mini MBA yaptı.

Ne iş yapıyorsunuz?

1955’ten beri toptan gıda ihtiyaç maddeleri ve ulusal markaların distribütörlüğü, 1974’den beri üretim olarak Erdoğan markasıyla reçel, helva, tahin ve pekmez üretimi yapmaktayız.

İş yaşamınız ne zaman başladı?

1999 yılında aile şirketimiz olan Erdoğanlar Gıda AŞ’de yönetici pozisyonda çalışmaya başladım. Yıllar içinde şirketimizin farklı departmanlarında görevler olarak 2010 yılında yönetim kurulunda başkan yardımcılığı, 2016 yılında ise babamın vefatından sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktayım.

Sivil toplumla ilişkiniz?

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu’nda önce Başkan Yardımcılığı, ardından başkalık yaptım. 2012’den sonra dört yıl görev yaptım. 2018 yılında Sanayi Odası Yönetin Kurulu Üyesi ve TOBB Delegesi olarak görevime devam ediyorum.

Erdoğanlar Gıda’nın öyküsü?

Şirketimiz dedemiz Emrullah Erdoğan tarafından 1955 yılında toptan gıda-ihtiyaç maddeleri ve zahire alım satımı olarak Eskişehir’de ilk ticaret hayatına başlamıştır. 1974 yılında Emrullah Erdoğan'ın vefatından sonra babam Faruk Erdoğan şirketi devralması ile Emrullah Erdoğan Mahdumları Kolektif Şirketi olarak ticaret hayatına devam etmiştir. 1974 yılından itibaren reçel ve helva üretimine başlayan şirketimiz sektördeki yerini her geçen gün güçlendirerek 1998 yılında bugünkü adı olan Erdoğanlar Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak ticaret hayatına devam etmektedir. Kurulduğu günden itibaren kaliteye, sağlığa, müşteri memnuniyetine ve güvenini temin etmeyi bir olarak benimsemiştir. Erdoğan markası altında reçel ve helva tesisimiz ile yurt çapında geniş bir tüketici kitlesine hizmet vermekteyiz. Yıllardır kazandığımız tecrübe ile sağlığa uygunluk ve güvenli hizmeti daha geniş ürün kitlesi ile sunmak için tahin ve pekmez gibi gıda maddelerini de üretmeye başlamış bulunmaktayız. Ürün ve hizmet kalitemizin standartlarını sürekli geliştirmek için üretim ve ar-ge çalışmalarına büyük önem vermekteyiz.

Sanayi Odası nasıl gidiyor?

Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulumuz sanayileşmenin ülke için önemini her zaman göz önünde tutmakta ve kalkınmanın tek yolu olarak görmektedir. Özellikle ihracat ve mesleki eğitim en önemli gündem maddelerimizin başında gelmektedir. Yönetim Kurulumuz Sayın Başkanımız Celalettin Kesikbaş’ın liderliğinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ancak her yönetim kurulu üyemiz de sanayiden eğitime, ihracattan Ar-Ge’ye, sosyal faaliyetlerden iktisadi çalışmalara kadar birkaç alanda proje liderliği yapmaktadır. Bu yapısı ile yönetim kurulumuz etkili ve verimli aynı zamanda yalın ve şeffaf bir kimlikle çalışmalarını sürdürmektedir.

Kişisel ve kurumsal olarak hedefiniz nedir?

Kişisel hedefim rahmetli babam Faruk Erdoğan‘ın bıraktığı bu bayrağı daha ileriye taşımaktır. Kurum olarak yaptığımız işi en iyi şekilde yapmaktır çünkü bir işi en iyi şekilde yaparsanız başarı o zaman gelir.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu