Genç Tecrübe: Gökhan Çalışkan

Gökhan Çalışkan kimdir? 1989 yılında Yunus Emre’nin yurdu, Nasreddin Hoca’nın mirası, kâdim şehir Eskişehir’de doğdum. Herkesin övgüyle bahsettiği, bu çocuk büyük adam olur vatanına milletine bağlı bir yiğit olur söylemleriyle...

05 Ekim 2020, 13:07
Genç Tecrübe: Gökhan Çalışkan

Gökhan Çalışkan kimdir?

1989 yılında Yunus Emre’nin yurdu, Nasreddin Hoca’nın mirası, kâdim şehir Eskişehir’de doğdum. Herkesin övgüyle bahsettiği, bu çocuk büyük adam olur vatanına milletine bağlı bir yiğit olur söylemleriyle yoğruldu birazda hamurum. Düşünüyorum da ben çocukken de her zaman en iyisini yapmaya, ilklerde olmaya, başarılı olmaya hep gayret ettim. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarımı başarılı bir öğrenci olarak tamamlarken sadece ders çalışan bir öğrenci değil, arkadaşlarıyla ve çevresiyle ilişkilerini hep iyi tutan, sosyal hayata da bir o kadar önem veren ve belki de benim için en önemlisi amiyane tabiriyle esnaf çocuğu olarak geçirmem bana müthiş artılar kattı. Hem baba mesleğini devam ettirerek hem de lisans eğitimimi Türkiye’nin önemli üniversitelerinden birisi olan Anadolu Üniversitesi’nde işletme bölümünü bitirerek tamamladım. Her Türk erkeğinin vatan aşkıyla yaptığı gibi bende 2012’de Kısa Dönem olarak vatani görevimi tamamladım. Sıra bir diğer aşk hikayesindeydi. Her başarılı bir erkeğin arkasında bir kadın vardır sözünden yola çıkarak canımdan çok sevdiğim, kendisinin her zaman desteğini aldığım biricik eşim ile hayatımızı birleştirdik. Ve Allah herkese nasip etsin dünyalar tatlısı bir erkek evlat sahibi oldum.

Şirketiniz hangi alanda faaliyet gösteriyor?

Kuruluşumuz 1970 yılına kadar dayanıyor. Yani 50 senelik firmayız… Bosch, Siemens ve Profilo yetkili servisiyiz. İş hayatım; eski stadyum (Millet Bahçesi) karşında yıllarca hemşerilerimize hizmet verdiğimiz beyaz eşya yetkili servisini 2007 yılında babam Bahri Çalışkan’dan devralarak resmen başlamış oldu. İlk hedefim hamurundan geldiğim baba mesleğini daha da ilerlere taşımak oldu. Babam ile çalıştığım o yıllarda tecrübesinden faydalanarak müşteri ilişkilerinin ve yaptığım işin en iyisini yapmanın önemini öğrendim. Bu sayede çalışma ekibimin ve tüm bayilerin de desteği ile 2020 yılında BSH Türkiye müşteri memnuniyeti sıralamasında Türkiye 1’incisi olduk.

İş hayatınızdaki öykünüz nasıl ilerledi?

İçimdeki hırs ve çalışma azmi ile inşaat sektörüne de girmeye karar verdim. Allah’a şükür elimizin değdiği her iş gibi bu işte de güzel bir ivmeyle yolumuza devam ediyoruz. İş hayatımda edindiğim deneyimleri paylaşmak ve farklı deneyimlerden yararlanmak için toplumda hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı, ekonomik ve siyasi alanda etkin iş adamlarının olduğu MÜSİAD’da başkan yardımcılığı ve çeşitli görevleri üstlendim.

Sivil toplumla ilişkiniz nasıl?

2020 yılı Temmuz ayında ise Atatürk’ün “istikbal göklerdedir” sözüyle kurduğu Türk Tayyare Cemiyeti şimdi adı Türk Hava Kurumu’nda Başkan Yardımcılığı görevine atandım. Kişisel hedefim; “Derdimiz Millet işimiz hizmet” sloganı ile iş hayatım dışında sosyal kurumlarda da çalışarak her zaman vatanım ve milletim için yararlı projelerde yer almak istiyorum. Kurumsal hedefim; Gelecek planlarımda Türkiye’nin ekonomisi için çalışacağımız ihracat projelerinde yer almak vardır.

Kişisel ya da kurumsal hedefiniz nedir?

Başarı bir yolculuk oldu her zaman benim hayatımda ve hiçbir zaman varış noktası olarak görmedim ve ben bu yolculuğun daha çok başındayım.

Yorumlar (0)
13°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@