Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Yosun Cafe
Yosun Cafe
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Müşteriye servis edilen soslardan tutun, kullanılan sandalyelere ve fincanlara varasıya kadar el yapımı ürünlere ev sahipliği yapan Kedikli kardeşlerin işlettiği Yosun Cafe, güler yüzlü hizmet anlayışı ve kaliteli ürünleriyle göz dolduruyor.

 “Adım Pınar Kedikli. Kardeşim Gül’le beraber Yosun Cafe’yi işletiyoruz. Eskişehir’e kafe açma hayaliyle taşındık ve bu hayalimizi gerçekleştirdik. Burayı açalı dört yıl oldu, şu anda beşinci yılın içerisindeyiz. Aslında kafeyi İstanbul’da açmayı düşünüyorduk, fakat İstanbul’un her yönden çok pahalı olması sebebiyle orada açmak bize çok mantıklı gelmedi.”

ARGÜMANIMIZ: EV YAPIMI

“İşletmemiz kafe konseptinde, fakat kahvaltı ağırlıklı bir mekânımız var. Ayrıca ev yapımı tatlılar da satıyoruz. Burada her şeyi kendimiz yapıyoruz. Esas reklam argümanımız ev yapımı olması. Kahvaltılık soslarımızdan tutun ailemizin Ayvalık’ta yaşıyor olması sebebiyle belli dönemlerde zeytinlerimize kadar her şeyi kendimiz yapıyoruz. Ayrıca kullandığımız sandalyeler ve fincanlar da yapımı…”

HERKESİN BİLDİĞİ ÜRÜNLER BURADA YOK

“Kahvaltı ve tatlı potansiyelimiz çok fazla. Özellikle gözleme çeşitlerimiz çok tutuluyor. Bunlar arasında kaşarlı mantarlı gözlememiz çok revaçta… Özelliği; mantarını soteleyerek ve baharat katarak yapmamız… Böylece tıpkı et gibi bir tada sahip oluyor. Bunun dışında çok fazla bilinmeyen ürünler yapıyoruz. Bunlar arasında ıspanaklı pastamızı örnek verebilirim. Hatta duyan herkes genelde şaşırıyor… Ispanaklı pasta mı olur? diyorlar. Bir başka örnek olarak havuçlu tarçınlı keki sıralayabilirim… Havuçlu tarçınlı keki herkes bilir, fakat biz pastasını yapıyoruz. Herkesin bildiği tiramisu, kek gibi ürünlerin dışında biz ne yapabiliriz? İnsanlara ne kazandırabiliriz? Şeklinde düşünüyoruz. Kısacası müşteri gözünden hizmet vermeye çalışarak, bir mekâna gittiklerinde her yerde buldukları değil, sadece bir mekâna özgü bulabilecekleri şeyleri yapmaya gayret ediyoruz.”

İYİ BİR POTANSİYEL YAKALADIK

 “Açıldığımız günden bu yana ilgi konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadık. Dört yıl önce açıldığımız zaman Haller Gençlik Merkezi çok işleyen bir yer değildi. Fakat gerek kullandığımız argümanlarla, gerekse lezzetimiz ve müşterilerimizle iletişimimiz sayesinde iyi bir potansiyel yakaladık diyebilirim.  Tabi son günlerde yaşanan ‘Kovid-19’ salgınından ötürü işlerimiz biraz sarsıldı. Fakat bunun bizimle alakalı bir durum olmadığı aşikâr. Bu kötü günleri atlattıktan sonra inşallah işlerimizin artarak büyüyeceğine inanıyorum.”

Adres: Eskibağlar Mahallesi, Haller Gençlik Merkezi, No:2/19 Tepebaşı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@