Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Walker's Coffee House
Walker's Coffee House
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

WALKER’S COFFEE HOUSE

Hatboyu-1 Caddesi’nde bulunan Walker’s Coffee House, butik kahveciliğin en güzel örneklerinden biri. Ürünlerini kendi içerisinde üreten yapısı, bünyesinde barındırdığı tatlı atölyesi, özel olarak hazırladıkları ürünleri ve bunlara eşlik eden lezzetli kahveleriyle Walker’s Coffee House, açıldığı günden bu yana Eskişehirlilerin uğrak noktası haline gelmiş durumda.

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Bölümünde okuyan mekân sahibi Resul Kürkçü, kahveye yaklaşık 10 yıldır ilgi duyduğunu belirterek “Eskişehir’e geldiğimden beri mekân açmak için güzel bir konum arıyordum. İki yıl önce de hayalimi burayı açarak gerçekleştirdim. Öğrenci olduğum için ister istemez aktif bir çevreniz oluşuyor. Bu da işletme açısından büyük bir fayda sağlıyor. Kafeyi açalı iki yıl oldu, şu anda üçüncü yıldayız. Hem okuyorum, hem de kafe işiyle uğraşıyorum” ifadelerini kullandı.

Kavuruyoruz, öğütüyoruz, demliyoruz

Kürkçü “Butik bir kahve dükkânı; kendi kahvesini kendisi kavurur, öğütür ve demlemesini de kendisi yapar. Bazı imkânsızlıklardan ötürü kendi kahvemizi kavuramıyorduk. Daha sonra kahve kavurma makinemizi de almamızla beraber kavurma işini de kendimiz yapmaya başladık. Şu anda kahvemizi kendimiz kavuruyoruz, kendimiz öğütüyoruz ve kendimiz demliyoruz” diye konuştu.

Mekanımıza dondurulmuş ürün sokmadık

Bünyelerinde tatlı atölyesinin de faaliyete geçtiğini anlatan Kürkçü “İkinci yılımızdan itibaren tatlıya ağırlık vermeye başladık. Bu sefer de tatlıyla alakalı bir butik yapmak istedik. Kafelerin çoğu bu tarz ürünleri dondurulmuş olarak almayı tercih ediyor. Fakat biz açıldığımız günden bu yana mekânımızdan içeri bir tane bile dondurulmuş ürün sokmadık. Ürünlerimizi kendimiz yapıyoruz” dedi.

Her damak tadına hitap ediyoruz

Kürkçü “Popüler ürünlerimiz arasında ‘Bal Kabaklı Cheesecake’imiz başı çekiyor. Hatta Walker’s Coffee deyince artık insanların aklına ‘Bal Kabaklı Cheesecake’mizin geldiğimi söyleyebilirim. Onun dışında ‘San Sebastian Cheesecake’ çok tercih ediliyor. Sütlü tatlılarımız arasında ise ‘Tiramisu’ ve ‘Cookie Cup’ gibi ürünlerimiz revaçta. Ayrıca ‘Tereyağlı Karamelli Milkshake’imiz de beğenilen ürünlerimiz arasında diyebilirim. Bunun yanında yakın zamanda Portekiz kökenli bir tatlı olan ‘Pastel Da Nata’ satışımız da başladı. Özel olarak hazırladığımız dört beş tane sandviç çeşidimiz mevcut. Bunların arasında ‘Was Tost’ diye geçen bir ürünümüz müşterilerimiz tarafından çok beğeniliyor. ‘Was Tost’ da kaşar erimiş, hellim ise kızarmış halde geliyor” dedi.

Adres: Eskibağlar Mahallesi, Hatboyu-1 Caddesi, No:9/D Tepebaşı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@