Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Titanik 4 Kafe
Titanik 4 Kafe
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Adalar’ın ilk mekanlarından olan Titanik 4 Kafe, kahvaltıya önem verenlerin ilk adresi olmayı sürdürüyor. Şehir dışından da gelen misafirlerin ilk durağı olan kafe çay, kahvaltı ve kahve eşliğinde sohbeti, samimiyeti ve huzuru vaat ediyor.

İsmim Cemil Efe. 1996 yılında açtığımız Titanik 4 Kafe’nin işletmeciyiz. Ağırlıklı olarak kahvaltı servisimiz var. Çay, kahvaltı ve kahve üçlüsünü birleştirerek müşterilerimizle buluşturmaya çalışıyoruz. 1996 yılında açılan işletmemiz, Adalar’ın ilk mekanlarındandır. Titanik ismi de buradan geliyor.

Çay, kahvaltı ve kahve eşliğinde

Kafenin ortamından bahseden işletmeci Efe, “Kafeyi ilk açtığımızda daha çok türkü ve canlı müzik ortamımız vardı. Ama malum günümüz Türkiye şartlarında artık canlı müzik yapamıyoruz. Yani çayla canlı müzik olmuyor. Böyle olduğu içinde yavaş yavaş 2000’li yıllardan sonra kahvaltıya geçildi. Bu Türkiye’nin her yerinde böyle oldu. Özellikle Van’dan geldi bu özellik. Van kahvaltısı olarak başladı. Bizde 2003- 2004 yıllarında kahvaltı servisine girdik. Menümüzü biraz daha genişlettik. Çay, kahve, kahvaltı ve aperatif yiyecekler sunuyoruz müşterilerimize” ifadelerini kullandı.

Tavuklu Quesadille’de çok iddialıyız

“Kahvaltımız dışında müşterilerimizle buluşturduğumuz genellikle tavuk çeşitlerimiz var. Aperatiflerimiz ise, Quesadillemiz var. Izgara tavuk çeşitlerimiz mevcut. Hamburgerimiz, tostlarımız ve gözlemelerimiz de var. Tavuklu Quesadille’de oldukça iddialıyız. En sevilen ve en çok tercih edilen ürünlerimizden biri. Sadece bu nedenle bizi seçen müşterilerimiz var. Ankara’dan gelip Tavuklu Quesadille yemek isteyen müşterilerimiz, misafirlerimiz oldu. Ayrıca yazın limonatamızda çok seviliyor. Günde 20 litre limonata satıyoruz. Kısa bir süre sonra limonatamız tekrardan müşterilerimizle buluşacak.”

Eski olmamızın avantajları var

Kafenin hedef kitlesinden bahseden Cemil Efe, her kesime hitap ettiklerini belirterek, “İşletmemiz her kesime, her yaş grubuna hitap ediyor. Sadece öğrenci değil hedef kitlemiz. Ayrıca 1996 yılında açılan bir mekan olduğumuz için daha çok yerli, Eskişehir’in yerlisi geliyor. Bir de trenden, uzun yoldan gelen, Ankara’dan İstanbul’dan gelen müşterilerimiz oluyor. Şehir dışından da çok fazla müşteri alıyoruz. Eski olmamızın getirdiği avantajlarda var tabi ki” dedi.

Hep minimum düşünüyoruz

“Fiyat artışları bizim sektörü çok fazla etkiledi. Malzemelerimizin fiyatları çok arttı. Ama diğer dükkanlara bakarak daha çok öğrenciye hitap etmeye çalışıyoruz. Normal bir üründe 4-5 lira aşağı veriyoruz. Örneğin çayı birçok yere göre uygun vermeye çalışıyoruz. Minimum nasıl yapabiliriz diye düşünerek hareket ediyoruz. Büyük çayımız 4 lira.”

Adres: İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı No: 71 Odunpazarı

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@