Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Snug Coffee
Snug Coffee
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

2019’dan beri Eskişehirlilerin uğrak noktası haline gelen Snug Coffee’nin işletmecisi Ferhat Kılıç, önceliğinin sıcaklık ve samimiyet oluşturmak olduğunu vurgularken, Eskişehir’in zihniyet yapısı ve yaşam biçiminden dolayı değerinin yüksek olduğunu söyledi.

“İsmim Ferhat Kılıç. 1982 Elazığ doğumluyum. 2008’den beri Eskişehir’de, kendi işletmelerimizle ticaret faaliyetlerinde bulunuyoruz. Alkolsüz kafe sektöründe, 2008’den beri Eskişehir’e yatırım yapıyoruz. Büyümeyi ve açılmayı düşünüyoruz. Şu an hedefimiz 4 şube. İlk şubemizin inşaatı devam ediyor. Bursa yolu üzerinde müstakil, gel-geç için güzel olacak. Akdeniz hedefimizde mevcut.”

SEKTÖRÜMÜZÜN ÖNÜ AÇIK

“2019’den beri faaliyet gösteriyoruz. 11-12 ay çok güzel bir şekilde ilerledik. Pandemi, bizim gibi işletmeleri ne yazık ki durdurdu. Belki planlı belki plansız bilemiyorum. Ama bu bir hastalık ve çözmemiz gerekiyor. 1 Haziran’dan beri tekrar faaliyet göstermekteyiz. Bu sorunları aştıktan sonra, sektörümüzün önü açık. Daha da güzel günlere gitmeyi düşünüyoruz.”

BOLU ABANT EVLERİ KONSEPTİMİZ VAR

“Snug, Eskişehir’de olan kafelerden farklı. Burası müstakil bir ev. Daha çok Bolu Abant Evleri’ne benzeyen bir konseptimiz var. Eskişehir’de kış ayları daha fazla olduğundan dolayı böyle bir şey yaptık. Daha küçük, butik, sıcak ve samimi bir ortam yaratmaya çalıştık. Yarattığımıza da inanıyorum. Kahvelerimiz ve ekipmanlarımız gerçekten güzel. Genellikle üçüncü nesil, yeni çekirdek nesilleri dediğimiz farklı çekirdekler getirmeye çalışıyoruz. Atıştırmalık ürünlerin bazılarını kendimiz yapıyoruz. Bazılarını yine el yapımı olarak, Kerem diye bir pastacı arkadaşımız yapıyor ve teslim ediyor. Ortamı, müşterilerimi ve kitlemi seviyorum.”

KULLANDIĞIMIZ ÇEKİRDEK PROFİLLERİ YÜZDE 82 ÜZERİNDE

“Kafenin bütün tadilat, dekorasyon ve tasarım çalışmaları kendime ait. Kahve ve Kahve Yetiştiricileri Birliği’nin belirlediği puanlamalar vardır. Bizim kullandığımız çekirdek profilleri, yüzde 82 puanın üzerindedir. Dünya çapında 12 tondan fazla olmayan ve Broni’de mahsul olarak alınan çekirdeğimiz, mürdüm eriği kıvamında. Bu kahveyi, müşterilerime sunmak için sabırsızlanıyorum. Yakın zamanda da, biz kendi kahvelerimizi, ithalatçıdan alıp, yeşil çekirdeklerimizi kendimiz kavurmaya başlayacağız. Kendimiz ambalajlayıp, kendi markamızı oluşturacağız. Emin adımlarla ilerliyoruz. İşletmemiz, yenilendiğinde geliştiğinde, ben de kendimi iyi hissediyorum.”

ESMER ŞEKERLİ COOKİE ÇOK BEĞENİLDİ

“Aslında pizzacıyım. Alakart mutfağa hakimiz ancak şu an bunu sunmuyoruz. Çünkü işletmemizin vizyonu, nitelikli kahve çekirdekleri ve atıştırmalık üzerine. Bize gelen müşterilerimiz güzel kahve içsinler, aç olduklarında da doymak değil, tatmak anlamında aperatiflerimiz mevcut. Bu anlamda, soğuk-sıcak sandviçlerimiz ve tostlarımız, pizzamız var. Bunun dışında tatlılarda, San Sebastian, Browni, Magnolia, Balkabaklı Cheesecake ve kendi tarifimiz damla çikolatalı ve esmer şekerli bir Cookimiz var. Bu tatlımızı müşterilerimiz çok beğendi. Boyutunu büyütmeyi düşünüyoruz. Cheesecakelerimizi Kerem arkadaşımız yapıyor. Diğer tatlılarımızı, kendimiz yapıyoruz.”

ÖNCELİĞİM NİTELİKLİ VE VİZYONLU KİTLEYE ULAŞMAK

“Önceliğim hep nitelik. Buraya gelip, rahat vakit geçirebilen, vizyona sahip üniversite öğrencilerini düşledim hep. O kitlede, zamanla işletmemizde oturdu. Her gelenin kendine has bir vizyonu, kültürü ve üslubu oluyor. O kitleye hep hitap etmek istedim. Bunu da başardık. Güzel bir kitlemiz var ve bunu kaybetmek istemiyorum. Pandemide dağılsa bile, 5 ay da geri topladık. Tek amacım, insanlar bir araya gelsin. Sosyalleşip, istişare ederek diyalog kursunlar. Yeni insanlar tanıyıp, kendilerini geliştirsinler.”

Adres: Eskibağlar Mahallesi Yenilik Sokak No:37 Tepebaşı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@