Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Pedal Cafe
Pedal Cafe
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Dünyanın dört bir yanından gelen bisikletçilere ev sahipliği yapan Pedal Cafe, sıradışı konseptinin yanı sıra lezzetli ürünleriyle de müşterilerinin beğenisini kazanıyor.

“İsmim Esin Ertan. Kafemizi 2016 yılının Eylül ayında açtık. Şu anda beşinci senemizdeyiz. Asıl mesleğim mali müşavirlik. Uzun yıllar mesleğimi devam ettirdim fakat her zaman bir kafe açma hayalim vardı. Onu da hep bisiklet üzerine bir konseptle gerçekleştirmek istiyordum. Babam ve amcam eski milli bisikletçi… Birisi 75 diğeri de 86 yaşında olmasına rağmen halen daha aktif olarak bisiklete binmekteler. Babamın çeşitli Türkiye dereceleri var. Şimdiki adı Cumhurbaşkanlığı Kupası olan Marmara Koşusuna katılmış. Amcam ise Türkiye dereceleri dışında Mısır’da düzenlenen Akdeniz Oyunlarında da yer almış.”

BİSİKLET FİKRİ TEMAYLA SINIRLI KALMADI

“Hep bisiklet konsepti üzerine bir kafe oluşturmak istemiştik. Zaten ulaşım amaçlı da bisiklet kullanıyoruz. Hem bisikletçi gruplara ev sahipliği yapalım, onları birleştirelim hem de bisikletli yaşama bir şeyler katabilelim diye böyle bir yer açtık. Kafeyi açtıktan sonra bisiklet fikri sadece temayla sınırlı kalmadı. Şu anda bisiklet üzerine aktivitelerimiz var. Örneğin; turlara katılan arkadaşların gittikleri rotalara ilişkin çeşitli söyleşiler yapıyoruz. Bunun dışında basit ve ileri düzeyde bisiklet tamir atölyeleri gerçekleştiriyoruz.”

ORTAK BİR NOKTA BULDUK

“Eskişehir’de çok fazla bisikletli grup var. Hepsi de bir şekilde kafemizi benimsedi, sık sık geliyorlar. Burası tabi ki sadece bisikletçilere özel bir yer değil. Zaten genel olarak bisikleti herkes sever… Bu şekilde ortak bir nokta bulduk. Hem bisikletçi arkadaşlar hem de öğrenciler yoğun olarak gelmekte… Kafemize gelerek bisiklete merak salan arkadaşlarımız dahi oldu.”

BİSİKLET HER ANLAMDA GÜZEL BİR ŞEY

“Bisiklet ulaşım ve spor amacının yanı sıra dekorasyon amacıyla da çok güzel bir şey… Kendisini veya herhangi bir parçasını assanız dahi dekoratif olarak çok güzel bir görüntü elde ediyorsunuz. Bisikletin yanı sıra kafemizin duvarında bisiklet turlarının formaları bulunmakta. Bunların bir kısmı babamın katıldığı turlardan bir kısmı da gelen arkadaşlarımızın hediyeleri. Yabancı arkadaşlar da kafemizi ziyaret ettiler. Onların da hediye ettiği eşyalar çok fazla…”

YİRMİ ÇEŞİT GÖZLEMEMİZ VAR

“Gözlemelerimiz çok tutuluyor, 20 çeşit gözlememiz var. Ayrıca ev mantısı da yapıyoruz. Bunun yanında köri soslu tavuğumuz ve napoliten soslu makarnamız da çok tutuluyor… Frambuazlı cheesecake ve trileçe gibi tatlı çeşitlerimiz de mevcut. Herkesi lezzetlerimizi tatması için işletmemize bekliyoruz.”

Adres: Eskibağlar Mahallesi Oğuz Sokak No: 4/D Tepebaşı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@