Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Ox Coffee Co.
Ox Coffee Co.
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Ox Coffee Co., samimi ortamı ve kamp havası yaratılmış tasarımıyla müşterilerini kendisine hayran bırakıyor.

Geçmişten gelen kafe açma isteğim vardı

“İsmim Alper Taşcı, müzisyen ve kahve dükkânı işletmecisiyim. Üniversitedeyken canlı müzik yaptığım mekânlar oldu. Geçmişten gelen kafe açma isteğim de vardı. Üniversiteyi bitirdikten sonra Eskişehir’e geldim ve böyle bir girişimde bulundum. Mekânımız açılalı henüz 10 ay oldu.”

Kitlemiz tamamen samimiyet temelli

“Burada bir kitlemiz var ve tamamen samimiyet temelli oluşan bir kitle… İnsanlar buraya nitelikli kahve içmeye geliyorlar fakat daha çok kendini iyi hissetmek için burayı tercih ediyorlar. Bu şekilde Ox Coffee doğdu ve samimiyet ve müzik temelinde büyümüş oldu.”

Ateş yanarken gitarımız ortaya çıkıyor

“Kampçı bir aileden geliyorum. Çocukluğumdan beri hayatımın bir kısmı kamplarda geçti. Bu sebeple Eskişehir’de de küçük bir kamp ortamı oluşturmak istedim. İçeride sobamız yanıyor, ahşap detaylar hakim. Ateşimiz yanarken bir anda gitarımız ortaya çıkıveriyor ve isteyen sahneye çıkıp şarkı söyleyebiliyor. Diğer ufak detaylarla da bu ortamı tamamladığımızı söyleyebilirim.”,

İçeriye çikolata şurubu sokmadık

“Soğuk kokteyllerimiz çok beğeniliyor. Güzel karışımlı içeceklerimiz var. Kış aylarında da sıcak çikolatamız ve mochamız çok güzel gidiyor. Çünkü dükkânımız açıldığından beri içeriye çikolata şurubu diye bir şey girmedi. Sıcak çikolatamızı gerçek çikolatadan eriterek yapıyoruz ve insanlar bundan gerçekten keyif alıyor. Lavanta Lattemizi özellikle çok beğeniyorlar. Alkolsüz Irish Lattemizi çok seviyorlar.”

İnsanlar tatlıları annemin elinden yiyor

“Tatlıları annem yapıyor. Ben çocukluğumdan beri o tatlıları nasıl yiyorsam; buraya gelen insanlar da çocukluğumdan beri yediğim tatlıları annemin elinden yiyorlar. Özellikle cookiesi çok başarılı. Elmalı turtası da öyle… Onun haricinde tostlarımız var. Antalya’da ‘Akdeniz tostu’ diye bir tost keşfettim, tamamen fresh… Gerçekten çok lezzetli bir tost... İnsanların kesinlikle gelip denemeleri lazım.”

Adres: Eskibağlar Mahallesi Oğuz Sokak No:6 Tepebaşı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@