Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Meli Coffee Co.
Meli Coffee Co.
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Ara sokakta kahvenizi yudumlarken kafa dinleyebileceğiniz Meli Coffee Co, müşterilerine sakin ve huzurlu bir ortam sunuyor.

KAHVEYE OLAN AŞKIMIZ BU KONUMA GETİRDİ

“İsmimiz Meltem ve Birtek Can, özgürlük yolunda Eskişehir’i mesken bilip yuva edinmiş bir çiftiz; Yolda öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmak ve bunu kahve ile taçlandırmak için yola çıktık. Ben, 1996 Konya doğumlu grafik tasarımcısıyım. Eşim 1989 Bursa doğumlu gıda-market işletmecisi… Zaman içerisinde kesişen yollarımız 2018 de evlilik kararımız ile birleşti. 2 yıllık birlikteliğimiz sonucunda kahveye olan aşkımız ve bağımlılığımız bizi bulunduğumuz konuma getirdi.”

MİSAFİRLERİMİZE KAHVE YAPMAK YETMEDİ

“Kahveye olan tutkunluğumuz kahveye olan merakımızı artırdı. Bu merak sonucunda kahve içmekten ötesini yapmak istiyorduk; Çeşitli kahve ekipmanları ile tanıştıktan sonra, kahve çekirdekleri, demleme yöntemleri, öğütme dereceleri diye kahvenin hayatımızdaki yeri çoğalıyorken evimize gelen misafirlerimize kahve yapmakta bize bir süre sonra yetmemeye ve deneyimlediğimiz tarifleri, daha fazla konuklarımız ile paylaşma kararı aldık. Tüm bu süreç sonunda farklı bir şehirde farklı kahve çekirdekleri ve farklı demleme teknikleri ile Meli Coffee Co. ortaya çıkmış oldu.”

ARA SOKAKTA OLMAK AVANTAJ

“Cadde üzeri mekânlar zaten belirli bir yoğunluğu taşımakta, insanlar bu yoğunluktan kaçıp, uzaklaşabileceği mekân arayışı içerisindeler. Nereden baksak artık kahvecilerin çoğu ara sokakta kendine has konuklarına hitap etmekte… Kendiyle baş başa kalmak isteyen, sakin bir ortamda kitabını okumak isteyen, ses kalabalığının olmadığı yerde arkadaşlarıyla sohbet etmek isteyen yahut sadece kahve üzerine sohbet etmek isteyen insanlar için ara sokakta olmak bizim büyük bir avantajımız.”

KAHVE BİR KÜLTÜRDÜR

“Kahve bir kültürdür. İnsanlığın evrensel bir dilidir. Her toplum kendi geçmişi ile harmanladığı kahveyi, kültürünün vazgeçilmez bir parçası haline getirmiştir. Bununla birlikte kendi kahve usullerini oluşturmuşlardır. Bizler 15. 16. yüzyıllarda Türk Kahvesi kültürünü oluştururken, en ince düzeyde çekilmiş kahveyi soğuk su ile kısık ateşte pişirmeyi usul edinmişiz. İtalyanlar bizim aksimize buharla basınçlı kaynamış suyu öğütülmüş kahveden geçirerek kahve demlemeyi usul edinmişlerdir.”

ÖZEL DEMLEME KAHVELERİMİZ VAR

“Espresso bazlı sıcak-soğuk kahveler, kendi geleneğimiz olan Türk Kahvesi ve çeşitleri, özel demleme kahveler, kahve yanına eşlik eden tatlılarımız mevcut.

Konuklarımızın Meli Coffe Co’ da içtikleri kahveyi, günün her saatinde kendileri evde yapabilmeleri için internet üzerinden ulaşabilecekleri paketli kahve satışlarımız yakın zamanda yer alacaktır. Herkesi güzel kahvelerimizin tadına bakmaya işletmemize bekliyoruz”

Adres: İstiklal Mahallesi Şirinyer Sokak No: 2/B Odunpazarı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@