Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Kurşunlu Kahvesi
Kurşunlu Kahvesi
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

287 yıllık tarihi binasında hizmet veren Kurşunlu Kahvesi, dünya mutfağından barındırdığı ürünleri, düzenledikleri “ateş geceleri”, yakın zamanda açılması planlanan sanat galerisi ve nostaljik ortamıyla, müşterilerine keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor.

“İsmim Yiğit Torun. Mekânımızın bulunduğu bina “Kaymakam Konağı” diye geçiyor. 1733 yılında yapılmış bir bina… Tarihsel açıdan baktığımızda; Eskişehir’deki en kıymetli üç binadan bir tanesi… 2017 yılında restorasyonuna başladık ve 2019 Haziran ayında faaliyete geçtik.”

KÖZDE KAHVEYİ İLK BİZ YAPACAĞIZ

“Mekânımızda özel kahvelerimiz var. Türk Kahvesi satışlarımız inanılmaz derecede yüksek… Özellikle “Kurşunlu Kahvesi” adıyla sattığımız ürün çok beğeniliyor. Klasik Türk Kahvesinin yanı sıra farklı kahvelerle de harman yapmamız sebebiyle çok özel bir aromaya sahip... Ayrıca yakın zamanda “közde kahve” satışına da başlayacağız. Kumda kahve her yerde var. Fakat közde kahveyi ilk yapacak olan işletme biziz…”

DÜNYA MUTFAĞINA SAHİBİZ

“Mutfağımız alakarta; yani dünya mutfağı ağırlıklı. Ayrıca kendi imal ettiğimiz ev yapımı tatlılarımız da var. Ev yapımı suflemiz ve “Şef’s Sweet” adlı tatlımız çok tutuluyor. İçerisinde brownie, çeşitli meyve çeşitleri, dondurma ve sıcak çikolata sosu var. Yemeklerden ise müşterilerimizin şu andaki favori ürünü “Beğendili Piliç”... Izgaralarımız, makarnalarımız ve burgerlerimiz de çok beğeniliyor. İçeceklerimiz arasından en çok kokteyller gidiyor. Milkshake çeşitlerinden ise “Oreo” ve “Magnum” revaçta… Ayrıca altı ay gibi kısa bir sürede kahvaltı skalamızı büyük oranda genişlettik.”

NOSTALJİK BİR HAVA YARATIYORUZ

“Her hafta Salı ve Perşembe günleri “Ateş Geceleri” düzenliyoruz.  Hava karardıktan sonra elektrikle çalışan bütün aydınlatma araçları kapatılıyor ve sadece kandil, gaz lambaları ve mumlar kullanılıyor. Böylece Odunpazarı’nın otantik ortamında nostaljik bir hava yaratıyoruz. Daha önce Ateş Gecelerinde canlı müzik de yapıyorduk. Fakat Kovid-19 nedeniyle kısa bir süre bu hizmetimize ara verdik.”

SANAT GALERİSİ ÇALIŞMAMIZ SÜRÜYOR

“Mekânımızın üst katında yapımı devam eden bir sanat galerisi çalışmamız var. Açıldığı zaman ilk sergimiz hiçbir yerde bulamayacağınız Atatürk fotoğrafları üzerine olacak… Ayrıca fotoğraflarda alışılagelmişin dışında, kabartmalı özel bir baskı tekniği kullanıyoruz. Bunun dışında farklı sergilerde düzenleyeceğiz.”

Adres: Paşa Mahallesi, Kurşunlu Cami Sokak, No:37 Odunpazarı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

TE Bilişim TE Bilişim

/ İstanbul

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@