Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Kokopelli Coffee
Kokopelli Coffee
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Ben Ümit Çeliker, eşim Hasibe ile birlikte Eskişehir’de farklı bir mekân açalım istedik. Makine Mühendisliği mezunuyum ama reklam ajansım vardı. Reklamcılık yapıyordum. Daha sonra onu kapadım. Eşim de moda tasarımı okudu. Daha sonra eşimle konuştuğumuzda maddi şeylerin bizi çok da mutlu etmediğini düşünerek daha keyif alacağımız, insanlarla sohbet edebileceğimiz bir işe girelim dedik. Butik bir kafe açalım dedik. Sonrasında da 2018 yılı Temmuz ayında burası oldu. Çok ticari de düşünmediğimizden, içimizden ne geliyorsa yapalım dedik. Bunları da yaptığımız için böyle güzel bir mekân çıktı ortaya. İstiklal Mahallesi Sökmen Sokak’ta, Kokopelli Coffee’deyiz. Kokopelli aslında mistik bir karakter Güney Amerika’da. Gittiği her yere mutluluk, huzur ve bereket getiren bir adam Kokopelli. Biz de gelenlere huzur ve mutluk versin diye ismimizi Kokopelli koyduk. Çok şükür işlerimiz iyi gidiyor. Hafta içi 13.00-20.00 saatleri arasında açık, Perşembe günleri ise kapalıyız. Cumartesi-Pazar günleri 13.00-22.00 saatleri arasında müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Avusturya kahvesi kullanıyoruz. Julius Meinl markasını kullanıyoruz. Kahveleri Türk insanın damak zevkine uygun, güzel bir firma. Dünya spesyalleri ve ünlü başkentlerde içilen kahveleri Eskişehir’deki insanlarda içebilsinler diye bu kahveyi getirdik. Şu anda benim bildiğim kadarıyla bir bizde, bir de Varuna Gezgin’de bu kahveden var. En önemli özelliğimiz bu diyebilirim.

Pastalarımızı eşim pastacılık sertifikalarına sahip olduğu için kendisi yapmayı tercih etti. Spesyalimiz olarak Dolce Franko isimli bir tatlımız var. Fresh tatlı manasına geliyor İtalyancada. Biraz soğuk, içerisinde meyve parçacıkları, ceviz ve dondurma olan bir tatlı Dolce Franko. Hasibe pazardan her şeyi gidip kendisi özenle, en taze ve güzelini seçerek alır. Kafemizde ayrıca soğuk içeceklerimiz, soğuk kahvelerimiz ve dünya çaylarından çeşitli çaylarımız bulunmakta. İçecek yanına günün tatlısı olarak tatlılarımız çıkıyor her gün. Bunun yanı sıra üçüncü nesil demleme kahve olarak geçen VC Sixty, Chemex, Mocha pot, Aeropress gibi kahvelerimiz de mevcut tabi.

Buranın tasarımı, yapımı, her şeyi kendimize ait. Kendi ellerimizle yaptık. Sanatsal ve farklı bir şey olsun istedik. Duvarlarda da bu yüzden antika eşyalar, dergiler ve dergi kapakları var. Özellikle ara sokakta bir yer seçtik. Eskişehir’de genelde hareketli bir yaşam var. O hareketlilikten kaçıp, insanların huzurla kitaplarını okuyarak, arkadaşlarıyla rahatlıkla sohbet edebilecekleri, kahvelerini içebilecekleri bir ortam oluşturmaya çalıştık. O ortamı sağlamayı başarmış olacağız ki; şu anda oldukça rağbet görüyor mekân. Sadece Eskişehir’den değil özellikle hafta sonları sosyal medyadan görüp gelen misafirlerimiz oluyor buraya.

Biz burayı iki seneliğine açtık. İki sene işletip devredecek, doğada bir yaşama geçeceğiz eşim ile. Bu iki yıl içinde de insanlara güzel şeyler yedirip içirmek tek derdimiz. Devir sonrasında da insanlarla paylaşım yapmayı istiyoruz. Bizim “Hello People” adında bir Youtube kanalımız var. Orda kendi karavanımızla seyahatlere de başladık. İleriki yaşamımızı da bu sayede insanlarla paylaşıyoruz. Orda da güzel bir atmosfer oluştu. Epeyce bir dosta ulaştık orda. İki sene sonunda Fethiye’ye gideceğiz, sizi de bekleriz oraya. Gittiğimiz yerde misafirhaneler ve atölyeler yapmayı düşünüyoruz. Ekolojik yaşamı insanlara benimsetmek, insanların canları sıkıldığında bir iki hafta gelip kalabilecekleri bir yer yapmayı düşünüyoruz.

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@