Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Kocatepe Cafe Bistro
Kocatepe Cafe Bistro
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Kocatepe Kahve şimdiki adıyla Kocatepe Cafe Bistro… Kahvesiyle ün yapan mekân son yıllarda yemek ve tatlılarıyla da adından söz ettiriyor. İşletme sahibi Hülya Akgören Karabacakoğlu ile bu keyifli ve lezzetli mekânı konuştuk…

VEGA Outlet yanındaki Hayrettin Karaca Parkı’nın içinde yer alan Kocatepe Cafe Bistro’nun sahibi Hülya Akgören Karabacakoğlu, işletmesinin sabah 09’da kahvaltı servisiyle açıldığını gece 12’ye kadar hizmet verdiğini ifade etti. Hülya Hanım “Çalışma saatlerimiz böyle. Hafta içi hafta sonu fark etmiyor. Yaz aylarında kapanma saati doğal olarak daha da geç oluyor. Burası öncelikle çok güvenli bir mekan. Kapıda güvenlik var… Bu nedenle aileler tercih ediyor. Yine çok keyifli bir yer… Ufak göletimiz, arka bahçede çocuk oyun alanımız var. Çevredeki okulların sınıf buluşmaları burada oluyor. Yaz aylarında fıskiyeler güzel görüntü veriyor. Kocatepe’de otururken uçan kazlar, renkli balıklar, kaplumbağalar görebilirsiniz. Kışın yağan karda buraya ayrı bir güzellik katıyor” diye konuştu.

Kocatepe’deki etkinlikler hakkında bilgi veren Hülya Hanım “Doğum günlerimiz çok tutuldu. Gençler sürekli tercih ediyor. Fabrika yemekleri oluyor. Nişan ve düğün yemekleri için de misafirlerimizi ağırlıyoruz. Günlerimiz oluyor… Kışın gün menüsü altında etkinliğimiz oluyor. Kadınlara iki tatlı, iki tuzlu, iki salata ve sınırsız çaydan oluşan gün menümüz var. Kadınlar gelmeden on dakika önce çıkıyor fırından börekler sıcak sıcak servis yapıyoruz” dedi.

Kocatepe isminin kahve ile özdeşleştiğini belirten Karabacakoğlu “Kocatepe Kahve olarak biliniyoruz ama bizim oldukça zengin bir mutfağımız var. Çok lezzetli bir mutfak... Kahvaltıyla başlıyoruz… Bunun dışında menülerimiz oldukça zengin. Tost, hamburger, pizza ve gözleme dışında ana yemeklerimiz var. Beyaz ve kırmızı et çeşitlerimiz mevcut. Salata, pasta, tatlı hepsi mevcut. 9 Nisan’da tam dört yılı geride bırakıyoruz. Mutfağımız denemeye değer” dedi.

“Ne tavsiye edersiniz” sorumuza “Suflemiz bize özel. Sufle müşterimiz çok ayrı. Sadece sufle yemek için gelen müşterimiz var. Ana yemeklerde Bodrum Çökertme’miz çok güzel. İddialıyız… Kocatepe Etli Özel adıyla bir yemeğimiz var. Bazlama üzerine közlenmiş patlıcan, bonfile ve çedar peynirle fırına sürüyoruz. Yanında patates kızartmasıyla servis yapıyoruz. Çok güzel bir yemek. Beyaz ette de barbekü sosla bir tavuğumuz var. Efsane bir sos, mutlaka denenmesini isterim. Pizzalarımız da çok başarılı. Her şeyi kendimiz yapıyoruz. Patates hariç dondurulmuş gıda hiç yok. Pizza hamurunu, sütlü tatlıları, hamburger köftemizi de kendimiz yapıyoruz” diyerek cevapladı.

Hülya Hanım “Dört yıldır aşçımız aynı, garsonlar aynı… Barista kızımız dört yıldır bizimle birlikte. Çalışanlarla aile gibi olduk. Müşteri memnuniyetinde bu çok önemli. Biz işin başındayız ama ekip çok önemli” sözleriyle başarılı bir mekanın ipucunu verdi.

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@