Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Keçi Geçti Kahve Kavurma Atölyesi
Keçi Geçti Kahve Kavurma Atölyesi
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Keçi Geçti Kahve Kavurma Atölyesi, alışılagelmişin dışında “isimsiz” sattığı kahveleri ve otantik ortamıyla müşterilerine değişik deneyimler sunuyor.

HİÇ ŞEKERE İHTİYACIMIZ OLMADI

“İsmim Kamil Güneş, 1984 Çamlıhemşin doğumluyum. İşletmemizi 2016 Haziran’da açtık. Sadece kahve satıyoruz. Sanıyorum ki; hiç şeker kullanılmayan ve sadece kahve üzerine olan dünyadaki tek dükkân burası… Ara sıra kahvenin yanında gidebilecek, içinde hiçbir şekilde süt ve şeker kullanılmayan kekler yapıyoruz. Çünkü daha önce hiç şekere ihtiyacımız olmadı.”

KAHVEYİ BİR TÜR OLARAK TUTAMAYIZ

“Kahve olarak isim veremem. Niye isim veremem? Kolombiya’dan bu ülke için ‘Türkiye kahvesi’ gibi bir şey söylenseydi bütün çiftçiye yazık etmiş olurduk. Kahveyi bir tür olarak tutamayız, çok geniş bir konu... Kısaca şöyle diyebiliriz ki; artık kahvenin nasıl yapıldığı, nasıl demlendiğindense –ki burası yozlaşmayı içerdiğinden böyle oldu- herkes her an her şeyi yapabileceğini düşündüğü için taze olmayan ve yozlaşmış bir taraftan işi yapmaya başladığı için diyoruz ki; senin için önemli olan sadece fincanın içindeki… Fincanın içindekiyle sen barışıksan o kahvenin ismine gerek yok. Çünkü onu damağında hissediyorsun. Onun ismini bilmen seni başka şeylere mahkûm eder. Müşteriler de sipariş verirken sadece kahve diyorlar.”

Adres: İstiklal Mahallesi Adalar Sokak No:33/A Odunpazarı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@