Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Kahveci Saadettin
Kahveci Saadettin
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Yerel ve dünya mutfağından barındırdığı kahve çeşitleri, özgün kahve işleme yöntemleri ve geçmişi hatırlatan nostaljik ortamıyla Kahveci Saadettin, müşterilerine lezzetli bir kahve deneyiminin yanında keyifli vakit geçirme imkanı da sunuyor.

DEDEDEN KAHVECİYİZ

“İsmim Barış Saadettin Ekici, 30 yaşındayım. Önceden askeri personeldim. Daha sonra sağlık sorunlarından dolayı malulen emekli oldum. Çocukluğumdan beri kafe açma hayalim vardı. Kardeşimin burada öğrenci olması sebebiyle Eskişehir’e devamlı gidip geliyordum. Malulen emekli olduktan sonra da kafe hayalimi gerçekleştirmek için buraya yerleştim. Kredi desteği almamın ardından da “Kumda Kahve” diye bir mekân açtım. Zaten ailemizde dedemden beri gelen bir kahvecilik geleneğimiz var... 70’li yıllarda köyde kumda kahve yapıyorlarmış. Fakat “Kumda Kahve”nin herkesin kullanabileceği bir isim olması ve isim hakkının başka bir firmanın elinde olması sebebiyle, bu isimle markalaşamayacağımı düşündüm ve “Kahveci Saadettin”i açmaya karar verdim.”

Barış Saadettin Ekici

YEŞİLÇAM’LA SINIRLI KALMADIK

“Burada kullandığımız nostalji konsepti, çocukluğumdan beri kurduğum hayaller neticesinde ortaya çıktı. Aslına bakarsanız sadece “Yeşilçam”la sınırlı kalmadık; eskileri anlatan her şeyi işlemek istedik... Gördüğümüzde bize tebessüm ettiren ve akılda kalmış her şeyi burada bulundurmak istiyoruz. Örneğin; Marilyn Monroe’yu, Michael Jackson’u veya Kemal Sunal’ı gördüğünüzde aklınıza bir şeyler gelsin istiyoruz.”

HEDEFİMİZ: DÜNYA ÇAPINDA BİR KAHVE ZİNCİRİ OLMAK

Ülkemizde dünya çapında ün yapmış kahve zincirlerine karşı yoğun bir düşkünlük var. Benim hayalim ise; bu zincirlerin yerli versiyonu olmak… Bu konseptin içerisinde de hem yerel hem de dünya kahveleri olacak… Bence bu konuda ülkemizde çok büyük bir eksik var. Biz de yapabiliriz diye düşünüyorum.  

KAHVEYİ SİPARİŞ ÜZERİNE KAVURUYORUZ

“Mekânımızda herhangi bir kahve zincirinde yer alan bütün kahvelere ulaşabileceğinizi söylemek mümkün… Zaten faaliyete geçerken de en çok bunu istedik. Bunun yanında yerel kahvelerin tamamını da barındırıyoruz. Sunduğumuz bütün kahvelerin üretimi tamamen bize ait… Çoğu mekânda kahve içebilirsiniz; fakat hiçbir mekânda kahvenizin masanıza gelmeden önce kavrulduğunu göremezsiniz… Kahve yapılırken birçok önemli faktör var… Bunlar arasında; bakır cezvede olması, kumun ısısı ve kavrulması gibi faktörler yer alıyor. Biz de bütün kahvelerimizi kumda yapıyoruz ve 50’ye yakın Türk kahvesi çeşidimiz mevcut. Bu kadar çeşitliliği kolay bulabileceğinizi zannetmiyorum... Aklınıza gelebilecek bütün meyveli kahveleri yapıyoruz. Çoğu mekânda bunlar var… Fakat bu genelde kahve yapıldıktan sonra içine koyulan bir damla şurupla gerçekleştiriliyor. Bizde ise; kahve yeşil ham haldeyken meyvenin aromasıyla birlikte kavruluyor… Bunun yanında paketlenmiş şekilde de kahve satışlarımızı gerçekleştiriyoruz.  İşletmemizde kahveyi ön plana çıkartmak istediğimiz için yiyecek olarak çok fazla detaya girmedik. Daha çok kahvenin yanında yenilebilecek olan; gözleme, tost, sandviç, börek tabağı ve pasta çeşitleri gibi aperatifleri sunuyoruz. Bu ürünlerin de yüzde doksanı kendi mutfağımızdan çıkıyor.”

Adres: Arifiye Mahallesi, Tuğlan Sokak, No:4 Odunpazarı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

TE Bilişim TE Bilişim

/ İstanbul

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@