Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Hot'n Fun Cafe
Hot'n Fun Cafe
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

SERPME KAHVALTININ ESKİŞEHİR’DEKİ YERİ

Özge Erzurumluoğlu Eskişehir’e 2002 yılında üniversitede okumak için geldi. Girişimciliğe sekiz yıl önce adım atan Erzurumluoğlu şehrimizin özellikle kahvaltı alanında en çok tercih edilen mekânlarından birine ev sahipliği yapıyor.

Öncesinde bu cafe açma girişiminiz nasıl gelişti?

Şöyle ki bir gün yolda yürüyordum, dükkânı gördüm. Boştu, kiralık yazısı vardı. Hani herkesin hayalidir ya. Ben zaten Antakyalıyım. Kahvaltıma da çok güveniyordum. O gün tuttum dükkânı. Ertesi gün ödemelerini yaptım. Ardından arkadaşlarımla geldik boyadık, böyle değildi. Çok eski püsküydü. Gerekli bakımları ve tamiri yaptıktan bir ay sonra açtık.

Cafeye sahip olmak, böyle bir işe girişmek hep düşüncenizde miydi?

Açmak istiyordum tabi. Çok fazla cafe işlettim ve başkalarının mekânını işletmek yerine kendi işletmemin olmasını istiyordum.

Sizi diğer cafelerden ayıran özellikleriniz nedir?

Hot’n Fun Cafe kahvaltısı ile ünlü bir mekan. Eskişehir’de alışılmışın dışındayız. Bundan dolayı da tercih edilme oranımız yüksek. Adalar’da hemen hemen çoğu mekanda ortalama bir kahvaltı ediyorsunuz. Bizde ise sunum ve çeşitlilik daha fazla.

Peki menülerinizde en çok tercih edilenler neler?

En çok serpme kahvaltımız tercih ediliyor. Bazı zamanlarda da serpme yemek veriyoruz özellikle Ramazan aylarında. 13-14 çeşit yemekten oluşuyor.

Ekonomide yaşanan sıkıntılar gıda sektörünü nasıl etkiledi?

Maliyetler çok arttı. Cafe açmak isteyenler birazcık ekonomi rahatlasın ondan sonra açmayı düşünsünler. Şaka bir yana hayallerinin peşinden gitsinler. Farklı bir şey yapmaya çalışsınlar. Dışarı çıktığın zaman her yerde kahve tüketimi ağırlıklı ya da sadece kahvenin içildiği mekânlar var. Önemli olan fark yaratabilmek. Üstelik Eskişehir gibi inanılmaz rekabetin olduğu bir ortamda fark yaratman lazım. Bununla beraber sabretmeyi de öğreneceksin. Hot’n Fun Cafe ilk üç sene bilinmiyordu, kapatıp gitsek olurdu yani. Şimdi insanlar kapıda sıra bekliyor. Mücadelenizden ve azminizden asla vazgeçmeyin

Adres: İstiklal, Adalar Sk. D:No: 4/A, 26000 Odunpazarı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@