Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Eflatun Kafe
Eflatun Kafe
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

SAKİN ATMOSFERİNDE HUZURA VARIN: EFLATUN KAFE

Eflatun Kafe bundan sekiz yıl önce kurulan bir mekan. Huzur verici atmosferinde kahvenizi içerken bir yandan da kitabınızı okuyabileceğiniz kafede ayrıca kahvenize eşlik edebilecek zengin ürün çeşitliliği de mevcut. Ev yapımı keklerden çeşitli tostlara, farklı kahve çeşitlerinden soğuk meşrubatlara varıncaya kadar geniş bir ürün yelpazesi barındıran mekanda ayrıca fal hizmeti de verilerek müşterilerin hoşça vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Aslında Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği mezunu olan, fakat yaşanan atama sorunlarından dolayı ticaret hayatına atıldığını söyleyen mekan sahibi Oğuzhan Yavuz, kafeyi iki ay önce devraldığını belirterek “Burasının sekiz yıllık bir geçmişi var. Şu anda kendimize dair geliştirmeler yapıyoruz. Müşteri potansiyelimizi arttıracak iyileştirmeler yaparak ticaret anlamında ilerlemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

EKSİKLERİ TAMAMLADIK

Mekanı devraldıktan sonra işe bazı eksiklikleri tamamlayarak başladıklarını dile getiren Yavuz “Yiyecek çeşitlerimizi büyük ölçüde artırdık. Bir de insanların spiritüel anlamda, daha rahat bir şekilde sohbet edebilecekleri bir ortam yaratmaya çalıştık. Müziklerimizi değiştirdik. Bunun yanında insanları çekebilecek en önemli şeylerden birisi de sosyal medya. Bu nedenle biz de mekanımızı sosyal medya anlamında daha aktif bir hale getirdik. Çünkü burasının daha önceki süreçte şimdiki gibi bir aktifliği yoktu. Genelde ders çalışmaya gelen bir müşteri kitlesi vardı. Fakat yeni müşteri hiçbir zaman gelmiyordu. Bu nedenle öğrenciler mezun olduktan sonra müşterilerini teker teker kaybediyorlardı. Bu anlamda bizde burayı tekrardan canlandırmaya çalıştık” dedi.

AMACIMIZ İNSANLARIN RAHATLAYIP, MUHABBET ETMESİ          

Ayrıca çeşitli fal hizmetleri de verilen kafede, müşterilerin daha hoş bir şekilde vakit geçirmeleri için böyle bir yola başvurduklarını belirten Yavuz “Fal bakma olayını biz devraldıktan sonra başlattık. Bilindik fal anlamından daha çok insanların rahatlayıp, muhabbet etmesi diyebiliriz. Bu anlamda da insanların kahvelerini içip rahatlayabilecekleri, ufak tefek geçmişle ya da gelecekle alakalı merak ettikleri şeyler hakkında ikili diyalog şeklinde konuşmamızı sağlayabileceğimiz bir süreç başlattık. Bunun sebebi de burası daha önce kendisini çevirebilen bir mekan değildi. Bunun için de yeni atılımlar yapmak gerekiyordu. Biz de böyle bir şey düşündük” ifadelerini kullandı.

ZENGİN BİR MENÜMÜZ VAR

Zengin bir ürün çeşitliliğine sahip olduklarını, ayrıca menülerinde bazı özel ürünler de barındırdıklarını kaydeden Yavuz “Bütün kahve çeşitlerimiz mevcut. Soğuk meşrubat anlamında da gayet zengin bir ürün çeşitliliğimiz var. Yiyecek içecek anlamında dört beş tane değişik tost çeşidine sahibiz. Özellikle kendi özel baharatlarımızla yaptığımız ‘Eflatun Tost’umuz çok tercih ediliyor. İçerisinde bilindik malzemelerin yanı sıra salatalık, salça ve kendi özel hazırladığımız baharatlarımızdan oluşan bir karışım oluyor.  Ayrıca ev yapımı kek yapıyoruz. Bunun yanında tarçınlı kurabiyemiz var.  Daha önce de buranın tarçınlı kurabiyesi meşhurmuş, bizde bunu devam ettirdik. Herkesi mekanımıza bekliyor ve zengin ürün çeşitliliğimizi tatmaya davet ediyoruz” dedi.

Adres: İstiklal Mahallesi, Yalaman Sokak, No:23/2 Odunpazarı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@