Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Cups & Pups
Cups & Pups
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Cups & Pups, lezzetli ve kaliteli ürünlerinin yanı sıra hayvanseverliğiyle de müşterilerinin takdirini topluyor.

Diplomalı kahveciyim

“İsmim Nur Edige, çevre mühendisiyim. Eskişehirliyim, 36 yaşındayım. Diplomalı bir kahveciyim. Mekânımız açılalı dört sene oldu. 2018 Nisan’da açtık. O şekilde de devam ediyoruz. Her gencin düşündüğü gibi ben de o yaşlarda ‘Bir kahvecimiz olsa, bir dükkânımız olsa’ diye düşünüyorduk. Bir dükkânımız olsun hayali vardı. Daha sonrasında mühendis olmak istemediğimi fark ettim. Dükkân bakmaya başladık ve tuttuk. Bu şekilde de başlamış olduk.”

Dükkâna kobra bile geldi

“Hayvan dostu bir dükkânız. Hatta fazla hayvan dostu bir dükkânız… Kendimize ait hayvanlarımız olduğu gibi aynı zamanda müşterilerimizin de getireceği hayvanlara açığız. Buraya kobra yılanıyla gelen bile oldu, öyle söyleyeyim… Kobra yılanı bile geldi buraya, o kadar hayvan dostu bir dükkânız yani… İguana da geldi ama o yine kobranın yanında normal kalıyor.”

Süt reçelini kendimiz yapıyoruz

“İlla bir yerlerde de yapılıyordur ona eminim ama süt reçelli lattemiz var. Süt reçelini de kendimiz yapıyoruz burada. İstanbul veya Ankara’da yapan yerler mutlaka vardır ama Eskişehir’de ben duymadım açıkçası… Belki bitter portakal latteyi sayabilirim bunların içinde… Nutella’yla yapılan lattelerimiz de var. Genelde aslında herkesin bildiği ve yapabileceği şeyler…”

İnsanlar nitelikli kahveyi fark etti

“Nitelikli kahve dediğimiz; yani aslında bizi üçüncü nesil kahveci yapan ürünlerimiz bu ara revaçta. Çok şükür artık insanlar bunları anlamaya başladılar. Biraz daha bilgilenmeye başladılar. Chemex, aeorpress ve sifon dediğimiz demleme yöntemleri… Sanırım bu ara en çok giden bunlar oluyor.”

Görsel tasarım bize ait

“Tasarımı ağırlıklı olarak ben, annem ve grafik tasarımcı bir arkadaşımla yaptık. Sonrasında iç tasarım için bir mimara ihtiyacımız oldu. O arada dükkân kısa bir tadilattan geçti. Onun dışında görsel tasarımların tamamı bize ait. Herkesi dükkânımıza bekliyoruz.”

Adres: Eskibağlar Mahallesi Hatboyu-1 Caddesi 9/A Tepebaşı/Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@