Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Cotta Coffee
Cotta Coffee
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

kahvecilerinden birisi. Müşteri memnuniyeti ve mevsim değişikliklerine göre menüleri sık sık değişime uğrayan kafede, en çok tercih edilenler arasında  ‘Irish Coffee’ ve ‘Chocolate Cookie Latte’ başı çekiyor.

Kafe sahibi Gürel Oktay, başarılı bir eğitim hayatına sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda iyi bir girişimci. Uzun süren tahsil hayatının ardından siyaset hayatına atılan Oktay, Dış politika analisti olarak bir süre milletvekili danışmanlığı yapmış. 2013 yılında kardeşi Güneş Oktay ile birlikte üniversite yıllarından beri hayalini kurduğu kafe hayaline kavuşan Oktay “2013 Şubat ayında faaliyete başladık, altı buçuk yıl oldu. İlk zamanlar zorlandığımız oldu. Sonuçta hiç bir şey kolay değil. Daha bu sektörde doğru dürüst butik kahve dükkânı yokken bu işin geleceğini gördük ve bu işte başlamak istedik. Fakat kahve konusunda bir yerden eğitim almadık. Bu işi videolar izleyerek, yurtdışında bu işi yapan insanları takip ederek öğrendik” sözlerini dile getirdi.

ÖĞRENCİLER RAĞBET GÖSTERİYOR

Müşteri kitlesinin ağırlıklı olarak öğrencilerden meydana geldiğini ifade eden Oktay”Diş hekimliği, tıp okuyanlar çok geliyor, hukuk okuyanlar çok geliyor. İngilizce öğretmeni sayısı da çok fazla. Memnunuz, hepsiyle sohbet ediyoruz. Özellikle felsefe ve psikoloji okuyanlarla kendimizce fikir alışverişi yapıyoruz, eğlenceli oluyor” dedi.

KÜÇÜK BİR AİLE İŞLETMESİYİZ

Zengin bir menüye sahip olduklarını vurgulayan Oktay “Menümüz sürekli revizyona giriyor. Her seferinde farklı şeyler yapıyoruz. Dönemsel olarak eklediğimiz kahveler, eklediğimiz farklı ürünler oluyor. Burada en çok sattığımız kahvemiz ‘Irish Coffee’.Ondan sonra ‘Chocolate Cookie Latte’ var. Demleme kahvelerde ise en çok ‘Endonezya Sumatra’ ve ‘Kolombiya Supremo’ tercih ediliyor.  Kahve harici bir sürü ürünümüzde mevcut, onları da insanlara sunuyoruz. Tatlılarımız, sandviçlerimiz var. Tatlıları genelde annem yapıyor, sandviçleri ise ben yapıyorum. Küçük bir aile işletmesiyiz. Dönemsel olarak değiştirdiğimiz veya ekleyip çıkardığımız çok ürün oluyor. Balkabaklı, zencefilli, kurabiye tadında farklı baharatlı kahvelerimiz var. Örneğin kış için farklı bir ürün hazırladık. Her şeyi kendimiz hazırladığımız için mümkün olduğunca her yerden bağımsız hareket etmeye çalışıyoruz” sözlerini kaydetti.          

TEK TAVSİYEM SABIR VE SEBAT

Girişimci olmak isteyen gençlere tek tavsiyesinin ‘sabır ve sebat’ olduğunu belirten Oktay “Başka bir şey tavsiye edemem, sabredecekler ve sebat edecekler. Çünkü kimse bir işe başladıktan sonra ertesi gün zengin olmuyor. Biz altı buçuk yıldır günde on dört saat çalışıyoruz, bu kolay bir iş değil. İnsan işin içine girdiği zaman eksikleri görmeye başlıyor. İşlerinin başında durmaları gerekir, yoksa altından kalkmaları çok zor olur” sözlerini dile getirdi.

Adres: Cengiz Topel Caddesi,  İş Bulma Sokak, No:28

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@