Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Al Banco Coffee
Al Banco Coffee
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Lezzetli ürünlerinin yanı sıra samimi ortamıyla ön plana çıkan bir işletme olan Al Banco Coffee, müşterileriyle kurdukları arkadaşlık ve dostluk ilişkileri, dekorasyonunda kullandıkları sıra dışı çözümler ve sakin atmosferiyle, kafa dinlemek isteyen insanların uğrak noktası olmuş durumda.

“Adım İlker İr. Al Banco Coffee’nin sahibiyim. Burayı 2018 yılında eşim için açtık. Diğer iş yerimizi farklı bir yere taşıyınca burayı da kafe olarak devam ettirmek istedik. Burayı açarken ticari bir güdüden ziyade tabiri caizse “keyfi” bir güdüyle hareket ettik. Bundan dolayı çok daha samimi bir ortam yakaladık diyebilirim. Bütün dekorasyonları ve diğer yerleşimleri zevkimize göre kendimiz tasarladık. Bazı malzemeleri vefat eden annemin evinden, diğerlerini ise geri dönüşüm yöntemiyle elde ettiğimiz dekorlardan seçtik. Örneğin; avizelerimiz tencere kapağından, lambalarımız inşaat demirinden, kullandığımız bazı masalar ve sehpalar ise eski varillerden elde edildi. Kafemizin ismi olan “Al Banco” ise; aslında İtalya’da kahvenizi alıp ayakta veya bankta içebileceğiniz bir servis şeklinin adı… Bizim de hoşumuza gitti ve kafemize bu ismi koymaya karar verdik. Ayrıca burada kimseye müşteri gözüyle bakmıyoruz. Bence bizim en büyük farkımız da bu. Herkese arkadaşça, dostça yaklaşıyoruz. Sabahları bazen kahvaltı hazırladığımız zaman tanımadığımız insanları bile masamıza davet ettiğimiz oluyor. Ayrıca bu insanlarla zaman zaman kafe dışında da görüşüp çeşitli aktivitelerde yer alıyoruz. Bu nedenle samimiyet bizim parolamız diyebilirim. Zaten sloganımız da; “İyi bir geyik, insana en üst düzeyde tatmin sağlayan aktivitedir.”

 KURABİYE BİZDEN SORULUR

“Ağırlıklı olarak üçüncü nesil kahve üzerine çalışıyoruz. Kahve konusunda geniş bir menüye sahibiz. Soğuk kahve çeşitlerinden tutun ikinci nesil kahvelere kadar her türlü kahve çeşidini menümüzde barındırmaya çalışıyoruz. Onun haricinde diğer içecek çeşitlerimiz de mevcut. Kışın daha çok üçüncü nesil demleme kahvelerimiz gidiyor. Yazın da özellikle “Cold Drip” diye tabir edilen soğuk demleme kahvemiz tutuluyor. Cold Drip’te kahve, 12 ile 24 saat arasında demlendiği için aroması ve lezzeti çok farklı... Onun haricinde “Ice Latte”miz çok beğeniliyor. Yiyecek olarak ise pizzalarımız ve tostlarımız revaçta… Ayrıca trileçe ve havuçlu tarçınlı kek gibi tatlı çeşitlerimiz de mevcut. Fakat özellikle “cookie”mize çok güveniyoruz. Hatta sırf cookie yemek için gelenler bile oluyor. Bütün ürünlerimizi kendimiz yapıyoruz. Bu da ürünlerin lezzetini ve kalitesini önemli derecede artıran bir unsur…”

ALIŞILAGELMİŞİN DIŞINDAYIZ

“Müşteri kitlemizi genelde öğrenciler oluştursa da; mekânımızın sakin bir lokasyonda yer alması sebebiyle kafa dinlemek için gelen insanlar çok fazla… İnsanlar genelde buraya hayatın karmaşasından ve popüler kültüründen uzaklaşıp kendileriyle baş başa kalmak için geliyorlar. Bu nedenle klasik kafe konseptinden uzakta, alışılagelmişin dışında bir işletmeyiz.”

Adres: İstiklal Mahallesi, Yalaman Sokak, No:11/A Odunpazarı/Eskişehir

Firma Resimleri

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Cihannüma Çibörek Cihannüma Çibörek

Cafe / Eskişehir

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@