Firma Rehberi

Firma Rehberi / Öne Çıkanlar

Firma Rehberi / Yeni Eklenenler

Adımlar Kitap & Kafe
Adımlar Kitap & Kafe
Sektör Cafe
İl / İlçe Eskişehir
Web Sitesi
Telefon

Adalar’da çayınızı kahvenizi yudumlarken kitap okuyabileceğiniz Adımlar Kitap Evi, müşterilerine sanat dolu bir ortam sunuyor. Kafe, Kitapevi ve Sanat Merkezi’nden oluşuyor…

Hoş müzik eşliğinde

Adımlar Kitap Kafe’nin 15 yıllık bir geçmişi var. Yaklaşık dokuz yıldır da Adalar’da bulunuyor. Kitabevi ve Sanat Kafe olarak hizmet veriyor. Adımlar Kitap Kafe’ye gelenler kitabını alıp hoş bir müzik eşliğinde okuyabiliyor. Sessiz ve sakin bir ortamda rahatça çayını içebiliyor. Adımlar Kitap Kafe’nin içerisi; Kafe, Kitapevi ve Sanat Merkezi olarak üç bölüme ayrılıyor. Kafe bölümünde; bitki çayları yoğunlukta tercih ediliyor ve mekâna özel bitki çayları var. Örneğin Sultan Çayı… İçerisinde 15 farklı bitki barındırıyor ve tamamen Adımlar’a özgü bir çay. Krepler ve tavuk yemeklerinde ise yine kendilerine özgü soslar kullanılıyor. Limonata ve salep gibi birçok ürün el yapımı ve özenle seçiliyor. Seçilen meyve ve sebzelerin de organik olmasına ayrıca dikkat ediliyor.

Bütün sanatçılara kapısı açık

Kitapevi bölümünde ise bütün kitaplar seçkin yazarlardan oluşuyor. Yayınevleri ve çevirilere özellikle dikkat ediliyor. Örneğin cinsiyetçi yaklaşıma sahip bir kitap veya yayınevi kullanılmıyor. Sanat merkezinde ise sergi salonu, tiyatro sahnesi ve el sanatlarının yapıldığı bir atölye bulunuyor. Sergi salonunda büyük sergiler düzenleniyor. Örneğin geçen yıllarda Ali Lidar,’ın katkılarıyla Küçük Prens Sergi’si düzenlendi. Ayrıca kapıları bütün sanatçılara açık… Sergi yapmak isteyen herkes Adımlar Kitap Kafe’yle görüşebilir. Tiyatro sahnesinde de çeşitli oyunlar sergileniyor. Düzenli oynanan oyunlar var… Atölyelerde ise farklı alanlarda çalışmalar yapılıyor. Burada el sanatlarının satın alınabileceği küçük bir dükkân da bulunuyor. El Sanatları Dükkânı’nda bütün ürünlerin el yapımı olmasına dikkat ediliyor. Endüstriyel hiçbir ürün kullanılmıyor.

Personelle kitap üzerine sohbet etmek…

Herkese hitap eden Adımlar Kitap Kafe’de müşterilere sıcak bir ortam oluşturulması önemseniyor. Bu yüzden okumayı, hoş sohbeti seven ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek isteyen herkese kapılarını açıyor. Çalışan personeller de kitaplar hakkında sohbet etmekten ve müşterilerle iç içe olmaktan hoşlanıyor. Hatta çalışanlar güzel arkadaşlıklar kazandıklarını da dile getiriyor.

Adres: Hoşnudiye Mahallesi İsmet İnönü 1 Caddesi No:17 (Adalar Migros karşısı) Tepebaşı / Eskişehir

Bunlara Göz Atabilirsiniz

Firma Kategorileri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@