Stadyumun bir an önce kullanıma açılmasını istiyoruz

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, geçtiğimiz günlerde kar yağışı ardından direklerinde meydana gelen çatlaklar nedeniyle kullanıma kapatılan Yeni Stat’ın ne zaman kullanıma açılacağını sordu.

Eskişehirspor 17.01.2020, 12:53
Stadyumun bir an önce kullanıma açılmasını istiyoruz
banner11
banner223

Akçasoy, "Henüz 20 Kasım 2016 tarihinde hizmete giren, Eskişehir Atatürk Stadyumumuzda daha yeni açılmasına rağmen ilimizde geçtiğimiz günlerde yaşanan kar yağışının ardından bizler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile çatısında çatı direkleri, gerdirme demirleri ve halatlarında hasar meydana geldiğini üzülerek öğrendik. Bunun üzerine de  çatının çökme tehlikesi nedeniyle Eskişehir Valiliğimiz,  stadyumun kullanımına ara verildiğini duyurdu. Peki, kış aylarında mutlaka kar yağışı olan ilimizde stadyumu inşa ederken neden gerekli hesaplamalar doğru olarak yapılmaz?  Bizleri endişelendiren en önemli husus ise, binlerce taraftarın tribünleri doldurduğu bir maç esnasında, bu çökme meydana gelseydi ve insanlar ölseydi, bunun hesabını kim verecekti?

Onarım ne zaman yapılacak
Biliyoruz ki; Stadyumumuzun mülkiyeti Gençlik ve Spor Bakanlığının uhdesindedir. Gençlik ve Spor Bakanlığının incelemelerinden sonra stadyumda onarım çalışmalarına başlanacağı söyleniyor, ancak ne zaman başlanacağı söylenmiyor. Bu durum, zorlu bir süreçten geçen ve sahasında oynayacağı her maçı kazanması gereken Eskişehirspor’umuz için büyük bir sorun ortaya çıkaracaktır. Türk futbolunun köklü kulüplerinden biri olan Eskişehirspor’umuz, ülkemizde ateşli taraftarı ile de tanınıyor. Ancak şimdi stadyum kullanıma kapatıldığı için taraftar desteğine büyük ihtiyaç duyan Eskişehirspor’umuz için, onarım çalışmalarının tamamlanarak,  stadyumun bir an önce kullanıma açılmasını istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki Eskişehirspor’un şehir dışında oynaması takıma ayrıca yük getirecektir.  Umarız 26 Ocak 2020 tarihinde yapacağımız karşılaşma öncesine kadar sorun çözülür,  taraftarımız tribünlerde yerini alır. Eskişehir Kent Konseyi olarak stadyumun son durumu ve onarım çalışmalarının bitim tarihi ile ilgili Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından, en kısa sürede kamuoyuna sağlıklı ve doğru bilgilerin verildiği bir açıklama yapılmasını bekliyoruz."

Yorumlar (0)
26
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@