Zabıtalar pazarda denetimlerini sürdürüyor

Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla denetimlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesine bağlı ekipler, pazar alanlarında esnafı ve vatandaşları maske takmaları konusunda uyarırken, ateş ölçümü ve Hes Kodu sorgulaması da gerçekleştirerek riskli vatandaşları sağlık kuruluşlarına veya evlerine gitmeleri konusunda uyarıyorlar.

Eskişehir 18.11.2020, 10:41
Zabıtalar pazarda denetimlerini sürdürüyor
banner11

Koronavirüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında bir çok tedbir alan ve kararlılıkla uygulayan Büyükşehir Belediyesi, denetimlerini de aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda pazar alanlarında pazarcılara yönelik denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, pazarcı esnafı ve vatandaşların ateş ölçümlerini gerçekleştiriyor. Kolluk kuvvetleri ile koordineli bir şekilde çalışma yürüttüklerini ifade eden yetkililer, pazar alanlarında vatandaşları ve esnafı sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda da uyarıyor. Vatandaşlara pazar girişlerinde bilgilendirici el broşürleri dağıtan zabıta ekipleri, HES kodu sorgulaması da yaparak pazar alanlarının vatandaşlar için güvenli ortamlar olmasına destek oluyor.

Vaka sayılarının arttığını ve vatandaşların tedbiri iki kat arttırması gerektiğini ifade eden zabıta yetkilileri, daha büyük yasakların gelmemesi için her vatandaşın kendi zabıtası, kendi polisi, kendi doktoru olması gerektiğini belirttiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@