Yüzde 52’si Eğitim Bir-Sen dedi

Eskişehir’de 2021 yılı eğitim öğretim hizmet kolu yetkili sendika belirleme çalışmaları tamamlandı. Eskişehir’de yetkili sendika Eğitim Bir-Sen oldu.

Eskişehir 25.05.2021, 12:56
Yüzde 52’si Eğitim Bir-Sen dedi
banner11

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:
“2021 yılı eğitim öğretim hizmet kolu yetkili sendika belirleme çalışmaları tamamlandı. Şehrimizde yetkili sendika kendisine en yakın sendikaya üye sayısı olarak yaklaşık 2 kat fark atan Eğitim-Bir-Sen olmuştur. 2021 yılı mutabakat sonuçlarına göre; sendikalı eğitim çalışanlarının yüzde 52'sinin tercihi Eğitim-Bir-Sen olmuştur. Bu bizim omuzlarımızdaki sorumluluğumuzu bir kat daha arttırmıştır. 

Sahada etkili masada yetkili olmamızdaki en büyük gücümüz örgütlülüğümüzdür. Ortaya çıkan bu anlamlı başarının mimarları başta şube yönetim kurulumuz, ilçe temsilcilerimiz, ilçe yönetim kurullarında görevli arkadaşlarımız, kadın komisyonumuz, engelliler komisyonumuz, Genç Memur-Sen teşkilatımız, işyeri temsilcilerimiz ve sendikamıza gönül veren, emek harcayan ve gayret gösteren tüm teşkilatımızdır. Emeği geçen herkese ayrı ayrı canı gönülden teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Güvenle verilen yetki ancak başarıyla sürdürülebilir. Bir yılı aşkın süredir pandemin getirdiği bütün olumsuz şartlara rağmen her zaman eğitim çalışmalarımızın ve üyelerimizin yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.
Birliğin ve kardeşliğin adresi olan Eğitim-Bir-Sen'in yetkisi bu yıl bir kez daha perçinlenmiştir. Yetkimizin üyelerimize, şehrimize, ülkemize ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum. Gayret bizden tevfik Allah’tan...”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@