Yüceer gazetecilerden özür dilemelidir

Türkiye Gazeteciler Sendikası Eskişehir Temsilciliği, Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Abdurrahman Yüceer’in gazetecilere karşı sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

ESKİŞEHİR 29.08.2022, 14:56 29.08.2022, 19:18
Yüceer gazetecilerden özür dilemelidir
banner11

Eskişehir Temsilcisi Şenay Bilik Yıldırım tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye Gazeteciler Sendikası Eskişehir Temsilciliği olarak, Eskişehir Servisçiler Odası Başkanı Abdurrahman Yüceer’i, basın açıklamasını takip etmeye gelen gazetecilere karşı takındığı uygunsuz tavır ve saygı sınırlarını aşan üslubu nedeniyle kınıyoruz. Haber kaynaklarına karşı her zaman saygılı ve mesafeli olan basın çalışanlarına aynı şekilde saygılı ve ölçülü davranılmalıdır. Halkın bilgilenmesi için gece gündüz demeden çalışan gazeteciler olarak, buna sessiz kalmayacağımızı belirtmek istiyoruz. Sayın Yüceer’i gazetecilerden özür dilemeye davet ediyoruz.”

Ne oldu?

Servis ücretlerine yapılacak zam ile ilgili basın açıklaması için odada toplanan gazetecilerden birisinin Yüceer’e, “Servis ücretlerine yapılacak zamla ilgili açıklama yapıp yapmayacağınızı öğrenmek için pazar günü sizi aradım fakat ulaşamadım” demesi üzerine Yüceer, uygunsuz bir üslupla hafta sonları telefonlarını açmadıklarını söyledi. Konuşma tarzının kaba olduğunun hatırlatılması üzerine Yüceer, gazetecilere karşı “Ben sizden konuşma dersi alacak değilim” çıkışında bulundu. Yaşanan olaya tepki gösteren basın mensupları, toplu bir şekilde odayı terk etti.

Yorumlar (0)
12
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@