banner90

Yol çalışması başkanları bir araya getirdi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Yazılıkaya yolunda başlattığı yol genişletme ve alt yapı çalışmalarında Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ve Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı bir araya geldi.

ESKİŞEHİR 21.04.2021, 14:09
Yol çalışması başkanları bir araya getirdi
banner11
banner223

Han İlçesi Yazılıkaya ile Seyitgazi İlçesi Çukurca-Şükranlı-Sarıcailyas-Örencik Mahalle yolunu kapsayan çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte, bölgede yaşayan binlerce vatandaşın yanı sıra Eskişehir’in en kıymetli kültürel miraslarından birisi olan Yazılıkaya’ya ulaşılması konusunda yerli ve yabancı turistlere de kolaylık sağlaması bekleniyor. 38 kilometre uzunluğundaki yolun platform genişliğinin de 8 metreye çıkacağını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, havaların ısınması ve yağışların azalmasıyla çalışmaların daha da hız kazanacağını belirttiler.

Yol genişletme çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekiplerini ziyaret eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, “Seyitgazi ve Han ilçe sınırlarımız arasında kalan 38 kilometrelik yolda önce genişletme ve alt yapı daha sonra ise üst yapı çalışması yapılacak. Frig Bölgesinde bulunan ilçelerimiz turizm açısından oldukça ilgi görüyor. Hem burada yaşayan vatandaşlarımızın hem de turistlerin ulaşımını rahatlatmak amacıyla başlayan bu çalışmayı büyük bir mutlulukla takip ediyoruz. Yol çalışması Eskişehir- Afyon TCK bağlantı yoluna kadar devam edecek. Sonrasında da yolumuzun üst yapı çalışmaları tamamlanacak. Vatandaşlarımıza yolumuzun hayırlı olmasını diliyor ve başta değerli Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda Seyitgazi ve Han ilçesi Gökçekuyu Mahallesi arasındaki 30 kilometrelik beton yol çalışması ile iki ilçenin birbirine bağlandığını belirten Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, “Gökçekuyu, Kayı, Yazılıkaya arasındaki yolumuzun genişletme çalışması tamamladı. Yazılıkaya, Çukurca, Şükranlı, Sarıcailyas, Örencik Mahalleleri ile Eskişehir- Afyon karayolu arasındaki çalışmalar hızla devam ediyor. Çalışmalar için Büyükşehir Belediye Başkanımız ve emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Yapılan yol genişletme, alt yapı ve üst yapı çalışması bölgemizin turizm potansiyelini daha da arttıracak” dedi.

Yorumlar (0)
17
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@