Yeryüzü Ekoloji Okulunda Yeni Dönem Başlıyor

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmalarının yeni dönemi başlıyor.

Eskişehir 06.09.2021, 16:13
Yeryüzü Ekoloji Okulunda Yeni Dönem Başlıyor
banner11

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen atölye çalışmaları arasında; Masal Atölyesi (6-9 yaş), Doğanın Dili Atölyesi (6-10 yaş), Sinema Gecesi (15 yaş ve üzeri), Böcek Oteli (9-12 yaş), Masal Atölyesi (Ebeveynli/3-6 yaş), Doğadan Sanata (6-10 yaş), Okuma Oyunu (9-12 yaş), Oyun Gecesi (9-12 yaş), Gökyüzü Gözlemi (7 yaş ve üzeri) ve Kuş Gözlemi (9 yaş ve üzeri) yer alıyor.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler ve yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3081-3085 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@