Yeryüzü Ekoloji Okulu doğa ile buluşturuyor

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları, her yaştan katılımcıyı doğa ile buluşturuyor.

ESKİŞEHİR 28.11.2021, 13:32
Yeryüzü Ekoloji Okulu doğa ile buluşturuyor
banner11
banner223

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenecek Aralık 2021 atölye çalışmaları arasında; Doğanın Dili: Pastil Yapımı(18 yaş ve üzeri), Graffiti – Fonetik & Kültür (15-25 yaş arası), Evde Yağ, krem, kolonya, sabun yapımı (18 yaş ve üzeri), Okuma Oyunu (10-13 yaş), Ekoloji Temelli Felsefe (7-9 yaş) yer alıyor..

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler ve yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3081-3085 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@