Yer veda etti, yeni başkan Ayas

2013 yılından bu yana Türk Eğitim-Sen Eskişehir 2 No’lu Şube Başkanlığı yapan Gürol Yer, başkanlığı Doç. Dr. Bahadır Ayas’a devretti.

Eskişehir 26.11.2021, 13:41
Yer veda etti, yeni başkan Ayas
banner11

Türk Eğitim-Sen Eskişehir 2 No’lu Şubesi 7’nci Olağan Genel Kurulu’nu 13 Kasım’da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uygulama Oteli’nde yaptı. Tek liste olan kongrede Doç. Dr. Bahadır Ayas, Türk Eğitim-Sen Eskişehir 2 No’lu Şube Başkanı seçildi.
Gürol Yer, “Türk Eğitim-Sen Eskişehir 2 No’lu Şube sorumluluk alanındaki dört üniversitenin dördünde de yetkili. Biz sahada üniversitelerde hep bir şeyi savunduk. Dedik ki; sendikacılık, sendikacılık olarak yapıldığı zaman makbuldür. Bunu uyguladık. Üyelerimizin derdiyle dertlenmeyi, neşesiyle neşelenmesini bildik” dedi.
Yeni Başkan Doç. Dr. Ayas da “Sendikayı çok üst noktada devralacağız diye düşünüyorum. Çalışma alanında dört üniversitede yetkiyi almış bir sendika. Bunun üzerimdeki sorumluluğu çok ağır. Gürol Başkan’ın tecrübelerinden her zaman yararlanacağız. Sendikayı daha ileriye götürmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@